FÂNTÂNELE. Doi adolescenţi de 18 şi 19 ani au fost prinşi în timp ce furau 40 de metri de cablu telefonic de pe stâlpi, la intrarea în comuna Fântânele.
Localitatea Săruleşti din judeţul Călăraşi a găzduit cu câteva zile în urmă Campionatul Naţional de Pescuit Sportiv la Feeder, competiţie aflată sub patronajul AGVPS România.
ARAD. În urma sesizării Asociaţiei de protecţie a Animalelor “Milioane de Prieteni” Braşov, inspectorii din cadrul Direcţiei Sanitare Veterinare şi pentru Siguranţa Alimentelor Arad s-au deplasat la Fantanele, pentru a verifica o situaţie ieşită dn comun. Inspectorii au controlat gospodăria domnului C.Gheorghe din localitate, „unde s-a constatat că susnumitul deţine un număr de şapte capete ursi carpatini (bruni)”, informează reprezentanţii DSV Arad.
Într-un an de zile, la Fântânele se va construi o bază de agrement în toată regula.
FÂNTÂNELE. Aceeaşi indivizi care au dat mai multe spargeri la Sebiş sunt suspectaţi că au furat şi din şcoala din Fântânele.