ARAD. Cu ocazia Zilei Europei, copiii Grădiniţei cu Program Prelungit nr. 22 din Arad au marcat acest eveniment în cadrul unei activitaţi desfăşurate împreună cu educatoarele Moisă Ioana, Moler Camelia, Şandru Adriana şi Zaha Marcela. Copiii au confecţionat steagul Uniunii Europene, au interpretat cântece şi au participat la diverse jocuri distractiv-interactive specifice acestui eveniment.
ARAD - Cele peste 13 000 de locuri în gradinitele arădene sunt suficiente pentru copiii arădeni dar sunt preferate anumite instituţii şcolare.
ARAD. În fiecare an, Grădiniţa Bambi îşi „deschide porţile” pentru vizitatorii ei. Persoanele dornice de vizitarea grădiniţei şi participarea la activităţile susţinute în fiecare grupă, sunt asteptate marţi, 3 mai, între orele 10.00-12.00.
„Corul inocenţilor” şi-a încheiat recitalul de pe strada Eroilor şi s-a mutat începând de azi, 20 aprilie, la intrarea principală de la Iulius Mall. După expoziţia de la Iulius Mall „Corul inocenţilor” îşi va continua turneul în Germania, urmând să se reîntoarcă apoi în alte oraşe din România.
Luni seara, copii din zona grădişte au dansat s-au pictat si au fost pictati, intr-un eveniment dedicat lor cu ocazia iepurasului.