GYULA. Participantă pentru prima dată la un turneu internaţional, echipa feminină de fotbal Femina Arad s-a impus, sâmbătă, într-un turneu organizat la Gyula, alături de alte cinci reprezentante ale unor localităţi din Ungaria.
GYULA. Programul de colaborare culturală între Arad şi Gyula a fost semnat de oficialii din cele două oraşe în cursul acestei săptămâni, în Ungaria, a anunţat primarul Gheorghe Falcă. Aradul a fost reprezentat la eveniment de viceprimarul Levente Bognar.