ŞIMAND. Prea beat ca să-şi poată ţine echilibrul în timp ce avea şi un cuţit în mână. Un bărbat din Şimand, aflat în stare de ebrietate şi având un cuţit în mână, s-a dezechilibrat şi în cădere s-a autoaccidentat, în zona toracică dreaptă, prin înţepare cu cuţitul.
Un bărbat de 37 de ani a fost arestat de judecătorii Tribunalului Cluj după ce în data de 8 mai şi-a înjunghiat cu un birceag partenerul de pahar. Întreaga scenă a avut loc în localitatea Mănăşturel.