La finele aceste săptămâni, mai precis duminică, la Sala Sporturilor „Victoria” va avea loc un adevărat festival al judoului arădean. Pe 9 decembrie se împlinesc exact șapte ani de la dispariția părintelui judoului românesc, Mihai Botez. Cu această ocazie, tandemul Silviu Turc – Arpad Nagy organizează a șaptea ediție „Ziua judoului arădean”, dar și ediția cu numărul 6 a „Euro Regional – Judo League”, rezervată sportivilor Under 18 și Under 23.