Sportivi din şase ţări au participat, recent, la Campionatele Internaţionale de Judo Kata ale Ungariei. Judoul arădean a fost reprezentat de Patricia Panţâr (16 ani) de la Sport Club Podgoria Ghioroc (antrenor Ştefan Mureşan), care a obţinut medalia de aur în proba de Nage no kata, alături de tori-ul său, Mihaela Ţipa (SCM Deva), devenind, astfel, prima sportivă arădeană care câştigă o competiţie de judo-kata.