NĂDLAC. Un TIR cu semiremorcă încărcat cu lemne, ce avea ca destinaţie Italia a fost oprit de poliţiştii de la Nădlac pe raza localităţii.
SĂVÂRŞIN. Poliţiştii din cadrul Serviciului de Ordine Publică, împreună cu lucrători ai Direcţiei Silvice Arad şi Ocolul Silvic Săvârşin au desfăşurat o acţiune pe linia tăierilor ilegale de arbori şi a transportului ilegal de material lemnos pe raza localităţilor Săvârşin-Petriş.
IERMATA NEAGRĂ - Garda de intervenţie Chişineu-Criş a fost solicitată să intervină la stingerea unui incendiu izbucnit în localitatea Iermata Neagră.
ARAD. Angajaţii Parcului Natural Lunca Mureşului sunt cu ochii pe cei care taie copaci de pe raza parcului fără a avea acest drept. În urma controalelor făcute în colaborare cu Jandarmeria, au fost descoperite şase persoane care se fac vinovate de diferite infracţiuni în ceea ce privesc tăierile ilegale.
NĂDLAC. Două TIR-uri ce transportau lemne spre Olanda şi Slovenia au fost oprite în trafic, de către poliţiştii din Nădlac. La control, aceştia au constatat că şoferii celor două autotrenuri aveau avizele de însoţire expirate. Firmele expeditoare au fost sancţionate de către poliţişti cu o amendă în valoare de 25.00 de lei fiecare.