ARAD. Marţi seara, la Biblioteca Judeteana a avut loc vernisajul expozitiei de arta fotografică numită "Amalgam". Expozantele sunt 5 eleve de la liceul de arta Sabin Dragoi, iar expoziţia vine după cateva specializări noi ce se studiază în şcoală, anume designul, grafica pe calculator, prelucrare computerizata şi photoshop.
ARAD - Cu ocazia zilei de 8 Martie, copii ocrotiţi în cadrul Direcţiei Generale de Asistenţă Socială şi Protecţia CopiluluiArad, coordonaţi de personalul din centrele unde aceştia se află în plasament, în colaborare cu elevi de la Liceul de Artă ,,Sabin Drăgoi", coordonaţi de profesorii acestora, au susţinut un recital de poezie şi muzică clasică.
ARAD - Fondurile europene absorbite de Liceul de Artă
sunt de peste 125 000 Euro.
ARAD - Simpozion internaţional organizat sâmbătă în sala de conferinţe a hotelului „Ardealul”.
Compania de Transport Public Arad continuă să își „înnoiască” parcul auto cu autobuze rulate, cumpărate de pe piața second-hand.
Landisa Garden Center, de pe Calea Aurel Vlaicu, a găzduit joi, 6 august, un concert al Orchestrei Johann Strauss Modern, dirijată de Constantin Tălmaciu.
Moody's a confirmat pașii importanți pe care România i-a făcut în ultimul an ca să își echilibreze finanțele publice și să reducă cheltuielile, a afirmat președintele Nicușor Dan, după ce agenția internațională de evaluare financiară a menținut vineri ratingul atribuit țării noastre la „Baa3”.
1
Reconfirmarea ratingului suveran al României de către Moody's și recunoașterea progreselor fiscale realizate reprezintă un semnal extrem de important pe care am dorit să îl transmitem piețelor și investitorilor, a declarat ministrul interimar al Finanțelor, Alexandru Nazare.
1