ARAD. Discuţiile dintre sindicate şi noul ministru, Anca Boagiu, lasă se se înţeleagă că nu se mai fac disponibilizări.
ARAD. Recesiunea pare să părăsească încet, încet sectorul privat al economiei din judeţul nostru. Pe de o parte vorbim de o apreciere cu 13 procente a economiei locale în primele şase luni ale anului, iar pe de altă parte ne referim la scăderea treptată a şomajului.
ARAD. Agenţia Judeţeană de Ocupare a Forţei de Muncă (AJOFM) Arad organizează mâine, 20 august, o Bursă a Locurilor de Muncă pentru tinerii post-instituţionalizaţi. Evenimentul va avea loc de la ora 9.00, la restaurantul Bucegi, situat în Piaţa Gării, nr. 11 (fosta sală Bingo).
ARAD. Peste o sută de aradeni vor rămâne fără locuri de munca. Administraţia judeţeană a numărat posturile care se desfiinţează.
ARAD. Rata somajului a coborît în judetul Arad la 5,91 procente, însă lunile ce vin AJOFM se aşteaptă la un nou val de creşteri.