ARAD. Un tânăr poliţist arădean a fost prins în flagrant primind 1.600 de euro mită.
VLADIMIRESCU. Ofiţerii Direcţiei Generale Anticorupţie (DGA) Arad, cu sprijinul Direcţiei Generale de Informaţii şi Protecţie Internă (DGIPI), sub supravegherea unui procuror din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Arad, au prins în flagrant un bărbat din Constanţa care a oferit unui agent de poliţie de la Postul de Poliţie din Vladimirescu, 150 de euro pentru a nu i se întocmi dosar penal.
ARAD. Până la o sentinţă definitivă, agentul Tomoioaga Ioan de la Politia Pecica, condamnat la 4 ani de închisoare pentru trafic de influenta, este suspendat din functie.
ARAD. Agentul de la Cercetări Penale din cadrul Poliţiei Pecica a primit 4 ani de inchisoare cu executare pentru trafic de influenta.