ARAD - Peste o sută de persoane au ieşit în stradă pentru a-şi exprima nemulţumirea cu privire la Codul Muncii.
ARAD. Întrucât nu li s-a permis să protesteze în mod autorizat, arădenii au făcut o conferinţă de presă cu tentă de protest.
ARAD. Au luat drumul Capitalei pentru a-şi exprima nemulţumirile în ziua în care se votează moţiunea de cenzură.
ARAD. CLC subliniază că Decizia Primarului prin care se interzic mitingurile în unele zone din Arad a fost anulată de instanţă.