ARAD. Agenţii de poliţie rutieră l-au depistat în trafic pe Gabriel S., de 18 ani, din municipiu. Acesta conducea o motocicletă marca Honda pe străzile Aradului, dar, la controlul poliţiştilor, nu a putut prezenta un permis de conducere care să îi ofere dreptul de circulaţie.
ARAD. Un pensionar din Germania a fost prins conducând motorul pe DN 7 (Arad-Deva) cu 170 de km/h în localitate. Bărbatul, în vârstă de 59 de ani, a fost surprins şi filmat de un aparat radar amplasat pe şosea.
NĂDLAC. Prins conducând o motocicleta neinmatriculata şi fără a avea permis de conducere. Este vorba despre un bărbat de 49 de ani din Nădlac care a fost prins conducând în afara localităţii un motor marca Yamaha.
NEUDORF. Poliţiştii din Zăbrani au oprit in trafic un tânăr de 20 de ani, care conducea o motocicleta marca Suzuki, pe raza localităţii Neudorf. Poliţiştii au descoperit în urma controlului că bărbatul nu avea permis de conducere şi că motocicleta nu era înmatriculată.
ARAD. Poliţiştii rutieri au înregistrat o viteză incredibilă pe DN 7: 232 de kilometri la oră. Cel care a atins această performanţă este un motociclist de 21 de ani, care încerca să scape de Poliţie. Un echipaj cu radar l-a filmat, iniţial, cu 172 de kilometri pe oră şi a pornit în urmărirea lui, dar nu s-a putut ţine de motociclist.