TIMIŞOARA. În formula: Toma, Maier, Boca, Vidra, Gadarici, Rupas, Burtiuc, Drăgoi, Scripciuc şi Dalacsi (ultimii doi, golgeteri ai turneului, cu câte patru reuşite), grupa 2002 de la FC UTA (antrenori: S. Gaica şi R. Dehelean) s-au clasat pe locul II la Cupa Bega-Dorna, ediţia II.
Mâine, de la ora 9.30, la sala de sport a liceului „Sabin Drăgoi” va avea loc etapa a III-a a Superligii Naţionale de lupte greco-romane pentru seniori.
Băile Herculane. Marşul Poştaşilor faza regională s-a disputat weekend-ul trecut la Băile Herculane. Din păcate, deşi au fost aproape de podium, poştaşii arădenii nu s-au calificat pentru faza naţională, aceştia ocupând la fete locul 4 (prin Tălmaciu Liliana, din Şagu) şi la băieţi locul 5 (prin Zăncescu Cristian, din Ghioroc).
ARAD - „Jurnal Arădean”, „Aradon” şi „Arad Expres”, pe podium la turneul de tenis rezervat jurnaliştilor.
GHERĂEŞTI. Sub îndrumarea inimosului prof. Octavian Lupei, echipa de oină a Şcolii Generale „Lazăr Tîmpa” Almas a ocupat un merituos loc IV la faza finală a ONSS, ciclul gimnazial, din cele 140 de grupări prezente la startul competiţiei.