Premierul Emil Boc a dat, vineri, asigurări că "anul acesta va fi mai bine ca anul trecut, iar anul viitor va fi mai bine decât anul acesta", spunând că mesajul cel mai important pentru români este că "lucrurile merg într-o direcţie bună" şi că "după vremea rea vine şi vremea bună".
Premierul Emil Boc a susţinut că primăriile din judeţul Cluj se situează doar la jumătatea unui clasament al fondurilor alocate de Guvern şi că primarul general al Capitalei, Sorin Oprescu, a primit din partea Executivului circa 30 milioane euro pentru proiectele instituţiei, fiind cea mai mare sumă de care acesta a beneficiat vreodată din partea unui guvern.
MADRID. Ruud van Nistelrooy e asaltat de oferte după ce Real Madrid i-a transmis că este liber să plece. Cele mai multe variante le are din Anglia, însă atacantul olandez doreşte să ajungă în Germania, aflîndu-se în tratative avansate cu Hamburg.