PECICA. Trupa lui Cristi Sculici îşi continuă marşul spre barajul de promovare în Liga III. Ultima „victimă” a celor de la „Vladi” a fost Progresul Pecica, în deplasare, scor 2-1 (goluri: Burian, Moţ, respectiv, Trif).
Antrenorul secund al FC UTA, Dan Stupar şi fundaşul Ionuţ Bălan au radiografiat „Bătrâna Doamnă”.
ARAD. După ce au aflat că nu mai au drept de promovare timp de trei ani, utiştii se adună cu greu.