ARAD - Remiza de acasă cu FC Arges scoate definitiv echipa noastră din calculele promovării şi sporeşte regretele.
ARAD. „Jucătorii au familii, rate, leasinguri, chirii... Au realizat însă că împreună vom depăşi problemele, iar printr-o promovare am avea numai de câştigat.
ARAD - CSM Arad a promovat în Superliga feminină de tenis de masă! În componenţa Balint Bernadett - Andreea Balogh - Alexandra Schreiber - Lorena Mitran, fetele au dispus la Târgu Mureş de localnice, cu 9-7, dar şi de echipele din Slatina (9-1) şi Rm. Vâlcea (9-0), asigurându-şi prezenţa în primul eşalon din postura de lidere.
ARAD. Administraţia judeţeană intenţionează să promoveze turismul prin înfiinţarea de circuite culturale.