ARAD. Marţi, noul preşedinte al PSD Arad, Dorel Căprar, şi-a depus demisia din CLM. „Aşa cum am spus la Conferinţa Judeţeană, vreau să spulber orice suspiciune privind zvonurile că aşi fi colaborator al PDL în Consiliul Municipal.
ARAD. Deşi încă nu a fost aleasă echipa noului preşedinte al organizaţiei judeţene PSD Arad, activitatea a intrat în regim de foc automat. Joi se va desfăşura Conferinţa Municipală a organizaţiei de femei, iar sâmbătă, Conferinţa Judeţeană. În premieră, ca şi la alegerile pe municipiu, şi femeile îşi vor alege liderii în regim de Adunare Generală, toate deţinătoarele de carnet de membru fiind chemate la Conferinţă.