ARAD. Preşedintele PSD Arad, Marius Lazar, a anunţat că, după două luni de reflecţie şi tatonare a celor dispuşi să îl sprijine, a decis să se înscrie în cursa pentru un nou mandat.
ARAD. Sub deviza „Vrem alt guvern 1 MAI corect”, circa 250 de persoane au participat la marşul organizat, sâmbătă, de către PSD Arad. Social democraţilor li s-au alăturat membri ai filialei PRM Arad şi ai CNSLR Frăţia.
ARAD. Cardurile care vor înlocui carnetele de partid ale membrilor PSD le-au fost prezentate şefilor de filiale de către Liviu Dragnea, cel care a venit cu iniţiativa.