ARAD. Luni, la şedinţa Comitetului Executiv Central al PSD, deputatul arădean Ciprian Luca trebuia să fie cooptat în funcţia de secretar executiv. Totul părea o simplă formalitate, însă obiecţiile au venit tocmai de la cine nu se aştepta nimeni, adică de la preşedintele PSD Arad!
ARAD. PSD-iştii arădeni vor stabili, în cadrul Comitetului Executiv, dacă delegaţii la congres vor susţine un anumit candidat, sau va vota fiecare după cum doreşte. Deputatul Ciprian Luca este de părere că o organizaţie are mai multă forţă dacă merge la congres cu un vot unitar.
ARAD. Preşedintele PSD Arad, Marius Lazăr, a amânat analizarea rezultatelor organizaţiei judeţene la alegeri până după şedinţa Comitetului Executiv Naţional, care se va desfăşura luni, la Bucureşti.