ARAD - Rugbiştii de la CSU „Aurel Vlaicu” rămân în coada clasamentului, fără niciun punct în actuala ediţie de campionat.
ARAD. Nici în cele mai negre vise nu ne imaginam o echipă mai slabă decât cea încropită în acest sezon de Ovidiu Şerban. Dintr-o echipă respectabilă în sportul cu balonul oval, am ajuns să ne bucurăm când înscriem un eseu. Unul, la cinci etape.
BAIA MARE. Aliniind o echipă foarte tânără, neexperimentată, CSU „Aurel Vlaicu” are o viaţă imposibilă în Superliga Naţională de rugby.
ARAD. Eşecuri categorice, pe linie, evoluţii departe de ceea ce ne-am dori. Perspectivele par frumoase, însă pe termen lung, căci viitorul apropiat se anunţă dificil. Aceasta e situaţia la CSU „Aurel Vlaicu”, rugbyştii lui Ovidiu Şerban fiind depăşiţi sâmbătă, în Sînicolau Mic, cu 0-39, de Steaua.
ARAD. Steaua vine în oraşul nostru! Sâmbătă, la ora 11, pe arena din Sînicolau Mic, rugbyştii de la CSU „Aurel Vlaicu” înfruntă vicecampioana ţării. „Voi încerca o altă formulă de echipă.