Chişinău. Fostul antrenor al formaţiei FC Timişoara, Gabi Balint, a fost prezentat miercuri, într-o conferinţă de presă, ca fiind noul selecţioner al echipei naţionale a Moldovei, iar tehnicianul a semnat un contract valabil pe două sezoane, informează presa moldovenească.
RM. VÂLCEA - Selecţionerul
naţionalei feminine de handbal a
României, Radu Voina, a
declarat, ieri, pentru NewsIn, că a vorbit cu
extrema Viborgului, Cristina Vărzaru, şi ea
va reveni la naţională, pentru dubla cu
Belarus din preliminariile CM.
ani), liber de contract după despărţirea de
reprezentativa Austriei, a afirmat, ieri, că nu va mai
pregăti nicio echipă în viitor.