ARAD - Un pictor german, care lucra de câţiva ani ca voluntar la o fundaţie din Arad, unde îi ajuta pe copiii cu dizabilităţi, a fost găsit mort, duminică, în casa în care locuia, în fapt, atelierul său de pictură de pe strada Coşbuc.
ARAD. Bărbatul care s-a aruncat ieri seara de la etajul cinci al Spitalului Judeţean Arad avea nevoie de un transplant de cord. Medicii au spus însă că boala cardiacă era avansată, dar starea pacientului nu era gravă şi acesta nu se afla cu risc imediat de deces.
ARAD. Un pacient al secţiei de cardiologie din cadrul Spitalului Judeţean Arad s-a aruncat în această seară de la etajul 5 al unităţii medicale.
ARAD - Poliţistul de la Vinga, care a vrut să se sinucidă din dragoste, urma să fie internat într-un spital de specialitate.