BUCUREŞTI. Finanţatorul FC Steaua, Gigi Becali, a declarat, joi, că nu va lua nicio măsură împotriva jucătorilor „roş-albaştri” sau a antrenorului Mihai Stoichiţă după înfrângerea suferită cu Dinamo, pentru că el se consideră vinovat de eşec, din cauza trufiei de care a dat dovadă în ultimele săptămâni.
BUCUREŞTI. Atacantul dinamovist Andrei Cristea a declarat că victoria din meciul cu Steaua este foarte importantă pentru el, deoarece nu poate uita o discuţie avută când a plecat din Ghencea şi când i s-a spus că se află la final de carieră.
BUCUREŞTI. Antrenorul formaţiei Steaua Bucureşti, Mihai Stoichiţă, a declarat, într-o conferinţă de presă, că elevii săi au gafat impardonabil în unele momente ale derbiului cu Dinamo, din etapa a XXII-a a Ligii I, pierdut cu scorul 0-2 (0-1).
BUCURESTI - Golurile „câinilor roşii” au fost marcate de Alexe şi Cristea, aducând o victorie limpede, cu scorul de 2-0.
BUCUREŞTI. Antrenorul formaţiei Rapid Bucureşti, Nicolae Manea, a declarat, miercuri, în cadrul unei conferinţe de presă, că finanţatorul FC Steaua, Gigi Becali este xenofob şi ar trebui să se ia o măsură în cazul acestuia.