ARAD. Ruxandra Dragomir s-a întâlnit cu organizatorii trofeului „Ion Ţiriac” şi a vizitat bazele de profil din oraş.
Jucătoarea română de tenis Sorana Cirstea a fost învinsă şi la dublu încă din primul tur la Roland Garros, unde a făcut pereche cu Virginie Razzano. Perechea româno-franceză a fost învinsă de Olga Govorţova (Belarus)/Ala Kudriavţeva (Rusia) în două seturi, cu 6-2, 6-2.
PARIS. Ediţia din 2010 a turneului de Mare Şlem de la Roland Garros va fi transmisă în format 3D.