ARAD. Încet, dar sigur, oficialii celei mai titrate grupări arădene din sporturile de echipă izbutesc să încropească legiunea română.
UTA ar putea aduce câţiva jucători de la „Poli” Timişoara, iar obiectivul ar deveni promovarea.
ARAD. La 14 ani a debutat în Liga IV, la 16 ani juca în Liga III, iar apoi, la UTA, în Liga II. Acesta a fost traseul jucătorului Florin Purece (21 ani), un produs al şcolii de fotbal CS Atletico.
ARAD. Cel mai valoros manager din sportul arădean în ultimii ani, Marcel Urban (ICIM Univ Goldiş) îşi serbează, duminică, ziua de naştere, alături de cei dragi.
BEKESCSABA. Cei de la UTA, deşi îl cunoşteau şi, mai ales, sunt în criză de atacanţi, n-au avut ochi pentru Alex Leucuţa.
Pompierii arădeni au intervenit, sâmbătă dimineață, pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o anexă gospodărească din municipiu.
Secţia de sambo de la CS Universitatea Arad nu a primit finanţare, deşi a avut patru sportivi în TOP 10 pe 2025.
Preasfințitul Părinte Emilian Crișanul, episcop-vicar al Arhiepiscopiei Aradului, va fi înhumat la Mănăstirea Neamț. Trupul neînsuflețit al acestuia a fost depus în Catedrala Veche din Arad.
Organizatorii Festivalului Berii Arad au declarat că au câștigat „pariul cu aeroportul”, vânzările abonamentelor fiind în creștere față e anul trecut.
PSD vrea puterea, controlul și accesul la resurse, dar fără responsabilitatea guvernării, iar PNL nu acceptă lecții despre responsabilitate de la cei care au aruncat România în criză, susțin reprezentanții Partidului Național Liberal într-un comunicat de presă.
Social democratul Radu Marinescu, fost ministru al Justiției, afirmă că PSD are un comportament responsabil în actuala criză politică, la fel ca în 2021 când a venit la guvernare în urma certurilor dintre PNL și USR, spre deosebire de cele două formațiuni, care au păstrarea puterii ca „unică miză cinică”.