VRNJACKA BANJA. Naționala feminină a României Under 16 a cucerit medaliile de bronz la Campionatul Balcanic de volei feminin, din lot făcând parte trei jucătoare legitimate la CS Victoria Nădlac. Echipa României, antrenată de Adrian Radu și arădeanul Dorin Vărșăndan (CS Victoria), a învins în finala mică echipa Bulgariei, cu scorul a fost 3-0, cu seturi câștigate cu 25-9, 25-9, 25-16. Din lotul tricolor au făcut parte arădencele: Jana Koniarik, Maria Nemeș și Tara Cristea.