ARAD. Penitenciarul de Maximă Siguranţă Arad a găzduit vineri, 2 iulie, peste 200 de arădeni veniţi în vizită. Oficialii inchisorii au organizat Ziua Porţilor Deschise pentru a le arăta locuitorilor municipiului care sunt activităţile desfăşurate de către deţinuţi şi care sunt condiţiile în care aceştia trăiesc.
ARAD. Inspectoratul de Jandarmi al Judeţului Arad (IJJ) organizează de 1 iunie „Ziua Portilor Deschise”. Principalii beneficiari ai acestui eveniment sunt copiii, care vor putea prezenta diferite standuri de prezentare a tehnicii, armamentului şi materialelor de intervenţie folosite de jandarmi. În plus, oaspeţii vor putea urmări exerciţii demonstrative şi dresaj al câinilor de serviciu.
ARAD. Sute de copii au invadat sediul Inspectoratului de Poliţie al Judeţului Arad (IPJ). Poliţiştii au organizat Ziua Porţilor Deschise şi au invitat toţi arădenii să le viziteze sediul. Dintre locuitorii judeţului cei mai curioşi au fost elevii, aceştia vizitând până şi cele mai ascunse cotloane ale sediului.