aradon.ro Web analytics

ARADON

ARADON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Arad
    • Evenimente
    • Comentariul zilei
    • Stiri internaţionale
    • Stiri naţionale
    • Retrospectiva săptămânii
    • Celebritati/Lifestyle
    • Download
  • Video
  • Sport
    • UTA
    • Sport local
    • Ştiri sportive
  • Party
  • Angajari
Select Page
ARADON
UT Arad
Balint tună și fulgeră: „Ce s-a întâmplat astăzi este o rușine și pentru Arad”

Balint tună și fulgeră: „Ce s-a întâmplat astăzi este o rușine și pentru Arad”

De Leo Sfara
la 23 September 2021 18:40
17 Comentarii

Balint tună și fulgeră: „Ce s-a întâmplat astăzi este o rușine și pentru Arad”

23 September 2021 18:40
FILIAȘI. Antrenorul echipei UTA, Laszlo Balint a fost negru de supărare la finalul meciului de azi, din Cupă, cu ACSO Filiași, după ce elevii săi au evoluat jalnic și au pierdut cu 1-0.
Scris de Leo Sfara - FILIAȘI. Antrenorul echipei UTA, Laszlo Balint a fost negru de supărare la finalul meciului de azi, din Cupă, cu ACSO Filiași, după ce elevii săi au evoluat jalnic și au pierdut cu 1-0.

Trimite articolul

X

„Eu sunt principalul răspunzător pentru acest rezultat, dar și jucătorii sunt răspunzători în fața mea și a clubului. Cu siguranță, lucrurile nu vor rămâne așa, vor fi jucători pe care nu îi mai veți vedea în rândul echipei noastre. Din păcate, prestația majorității jucătorilor a fost jenantă. Asta este situația, i-am avertizat toată săptămâna că astfel de meciuri sunt ciudate. Am fost foarte slabi. Probabil unii dintre jucători au considerat că dacă joacă cu o echipă de liga a III-a și îmbracă doar tricoul, sunt învingători de la primul fluier al arbitrului. Echipa gazdă a arătat spirit, iar pe mine mă doare foarte tare când – indiferent de rezultat – echipa mea nu are dorință, motivație, nu arată spirit. Pentru mine este cel mai grav lucru care se poate întâmpla. Le-am spus de multe ori jucătorilor: putem să pierdem, dar maniera este cea mai importantă. Iar astăzi a fost rușinos. Ce le-am spus suporterilor? Le-am spus că eu sunt responsabil în fața lor, în primul rând, în fața clubului, a Aradului, pentru că UTA reprezintă Aradul. Iar ce s-a întâmplat astăzi este o rușine și pentru Arad. Eu sunt responsabil pentru tot ce s-a întâmplat azi, însă 100% lucrurile nu vor rămâne așa, pentru că responsabilitatea jucătorilor nu poate fi diluată, nici nu poate dispărea dispară. Nu, au și ei obligații, nu numai drepturi și – ca atare – se vor lua măsuri chiar începând din această. Nu am odihnit pe nimeni, nu există așa ceva, am încercat să echilibrăm minutele pentru jucători în această săptămână. La pauză trebuia să schimb toată echipa. Măsurile pe care le voi lua trebuie discutate cu conducerea clubului, dar două dintre ele sunt ferme, nu le pot spune acum, la cald. Sper să avem puterea să ne adunăm, să ne regrupăm, deoarece duminică ne așteaptă un meci infernal cu CFR Cluj. E nevoie de o reacție de orgoliu, în primul rând și trebuie să conștientizeze toți ce tricou îmbracă” – a declarat Balint.

Trimite articolul

X
Taguri:
Arad ,
balint ,
rusine ,
uta
17 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Gogu says:
    September 23, 2021 at 6:57 pm

    Felicitari va-ti scos amenda si deplasarile anul acesta .

    Reply
  2. aradean says:
    September 23, 2021 at 7:00 pm

    ori ce se zice UTA e echipa de liga a II-a clar!

    Reply
    • anotimp says:
      September 24, 2021 at 8:42 am

      Prietene! UTA E pe locul 4 in Liga 1 dupa 9 etape!
      Mai este mult pana la liga a 2-a!

      Reply
      • ciocanul says:
        September 24, 2021 at 11:55 am

        pai vinitura asta de aradean ged bet ged tine cu CFR Cluj.mearga in aia noastra la Colos-varos si sa ne lase.Aici e Arad-UTA inseamna TOTUL iar suporteri de carton si rezultat AFARA!!!

        Reply
  3. DNA says:
    September 23, 2021 at 7:37 pm

    Tot la pușcărie o sa ajungi mister Balint pt blaturile de anul trecut si meciul de azi. Tu chiar crezi prosti pe toți arădenii …serios.

    Reply
  4. cartonasul rosu says:
    September 23, 2021 at 7:37 pm

    Târziu ,,nenea Balint” ! poate acum ți-ai dat seama în sfârșit, căci cu astfel de atac ( moșnegi de Hora și Antal) sau cu Miculescu care a adormit pe teren,nu faci față nici la o echipă de liga 3 a care luptă cu ardoare, deși sunt mult mai slab plătiți.

    Reply
  5. George says:
    September 23, 2021 at 7:40 pm

    Balint esti tu o rușine de antrenor. Azi ti-ai redemonstrat adevărata valoare.

    Reply
  6. Nealcosu says:
    September 23, 2021 at 8:00 pm

    Mai ieri era THE BEST! NO.1! Amu il criticați! Care-i adevărul! IN VINO VERITAS!

    Reply
  7. xx@xx.xx says:
    September 23, 2021 at 9:49 pm

    Ma distraza. Voi nu stiti ca nu vin bani din cupa romanie si deplasarile costa? Ce e pacat ca lasam viniturile astea (ma refer la clica care pretinde ca a readus sportul de performanta in arad) sa sifoneza bugetul aradului pentru citeva voturi de la idiotii din galerie (costa mai mult amenzile decit suma platita de ei pe bilete, dar cel mai important este ca voteaza in masa cum trebe)
    Din banii pe care-i dati de la buget la toti fobalisti/antrenori expirati de pe nu-stiu-eu unde ati pute angaja 20-30 de antrenori locali si ati avea 4 echipe pde copii pe criterii de virsta in fiecare cartier. Iar din punct de vedere al entertaiment-ului te simti de 10 ori mai bine si traiesti meciu cind iti joaca copilul/nepotu sau o cunostinta. Baniii cheltuiti astfel ne-ar scote copii din fata computerululi, pe noi din casa, ar fi salllarii pt locanici etc. Si poate am vedea si copii talentati care sa creeze o echopa uta in 10-15 ani Dar noi cheltum bani pe uta asta importata sa se poata mindri idioti ca sintem deasupra lui poli, cind de fapt nu sinte nici deasupra pouli

    Reply
    • inainte says:
      September 23, 2021 at 10:07 pm

      buni si copiii. dar.
      nu stiu daca ai fost pe stadion cand a egalat uta pe rapid.
      eu nu am mai vazut asa unire la tot stadionul de cand eram mic. asta e ceva ce nu se uita.
      pacat ca nu utem intra cu totii si la cluj.
      nu sunt mare microbist, dar e o atmosfera de vis pe stadion.

      Reply
      • xx@xx.xx says:
        September 23, 2021 at 10:28 pm

        Inteleg, emulatia este importanta pentru comunitate si exista, dar o gindire pragmatica te face ca dupa tot exciteme-tul de a lua cuvintul in parlament la budapesta nu o sa ajungi fluierind prin munti

        Reply
        • xx@xx.xx says:
          September 24, 2021 at 7:23 pm

          Daca vreti sa stiti mai mult cumparati cartea “avram iancu si ptsd” available for kindle ((MTR) –Ma Tavalec de Ris)

          Reply
  8. Danezu says:
    September 24, 2021 at 6:19 am

    Calmează-te, nu e nici o rușine, ai pierdut un meci de folbal, calm

    Reply
    • mig29 says:
      September 24, 2021 at 9:41 am

      De cand o stiu pe UTA (cand juca si in liga a 3-a) conducatorii UTA nu erau curiosi de Cupa Romanicai! Desi este frustrant pentru tine ca aradean ce s-a intamplat ieri la Filiasi-oltenasi, UTA canta aceasta “partitura” a parasirii Cupei din primele faze de zeci de ani! Asa ca ……

      Reply
  9. Pantea Cristian says:
    September 24, 2021 at 10:29 am

    La cota de 11 , sa ne bucuram ca a luat doar 1-0

    Reply
  10. Le are cu... says:
    September 24, 2021 at 1:21 pm

    La alt ziar de sport aradean unii se leaga de Dukadam,…dar Duky zice realitatea ca UTA are lot slabut mai Balinte ! Cred ca n-ati uitat de cele 2 goluri aiuristice incasate de valorosul Iacob de la Albu,care l-a desfiintat mai ales la golul doi incasat de brasovean..Ne trebuie portar cu alonje precum Greab (Miron),apoi fundasul Tomozei nu mai poate si-si tot aranjaza frizura ca si Ov.Hategan…..,un Bustea greoi si depasit…………..si Hora plus Antal care ar treb ui sa lase loc tinerilor in viitorul campionat.Negulescu nu e bun ci acesti batrani ???Balinte da afara pe Fl.Ilie ca stii ce i-a facut f.argesean Malele in campionatul trecut… si vezi ca retrogradatele nu-s stabilite si ce zici de ne bate cfr Cj ori chiar clinceniul dupa ce Filiasul a sters pe jos cu noi..???Prea repede te-ai vazut balinte pe cai mari,dar sa vedem msurile promise ca toata ROU a ras de UTA !

    Reply
  11. Maricica says:
    September 25, 2021 at 4:09 am

    Cica echipa din Filiasi ar fi avut vreo 15 jucatori pe teren.

    Reply
  12. Cele mai citite știri

    1
    Noi animale în „mini-grădina zoologică” din Bîrzava
    2
    Fostul ministru al Transporturilor Răzvan Cuc, adus la DNA pentru a fi audiat
    3
    Oana Țoiu: România are o responsabilitate strategică în calitate de cel mai mare producător de gaze din UE
    4
    Olimpiada Cunoaşterii, ediţia 4
    5
    Procurorii din CSM sesizează IJ pentru a verifica dezvăluirile din documentarul Recorder în cazul șefului DNA
    6
    Mită refuzată de doi polițiști arădeni
    7
    800 de mii de euro pentru castelul de la Căpâlnaș
    8
    Accident rutier mortal la Călugăreni. O femeie de 55 de ani și-a pierdut viața
    9
    Fostul ministru Răzvan Cuc, arestat preventiv pentru 30 de zile
    10
    Proiectele din Arad, la un click distanță

    România

    Oana Țoiu: România are o responsabilitate strategică în calitate de cel mai mare producător de gaze din UE
    România își asumă o responsabilitate strategică în calitate de cel mai mare producător de gaze naturale din Uniunea Europeană și are misiunea de a crește producția pentru a scădea prețurile acasă și a contribui la protejarea regiunii împotriva utilizării prețurilor la energie ca armă de șantaj politic, a declarat ministrul Afacerilor Externe, Oana Țoiu.

    Local

    Aproape 15 mii de operații efectuate la Județean, în 2025

    Ştiri sportive

    Sorana Cîrstea a câștigat turneul Transylvania Open, fără să piardă vreun set
    Jucătoarea română de tenis Sorana Cîrstea a câștigat turneul Transylvania Open (WTA 250), dotat cu premii totale de 283.347 de dolari și găzduit de BTarena din Cluj-Napoca, după ce a învins-o pe britanica Emma Răducanu cu 6-0, 6-2, în finala desfășurată sâmbătă.

    UT Arad

    Mihalcea a vorbit de salvarea de la retrogradare
    La conferința de presă de după înfrângerea cu FK Csikszereda, antrenorul UTA-ei a surprins. 5

    UT Arad

    Ne putem uita în jos, că ne iau cu rău înălțimile
    UTA s-a poticnit acolo unde ne așteptam mai puțin. A. Roman și Odada au îngropat speranțele noastre, după greșeli copilărești cu FK Csikszereda. 3

    Local

    Tâlhar reținut după ce a furat un telefon și 100 de lei
    Un bărbat care, după ce și-a lovit victima, plecat cu telefonul acesteia și cu portofelul în care se aflau 100 de lei, a fost arestat preventiv.

    Local

    Furt și distrugere, pe lista unui felnăcan

    Local

    POLITIC. Falcă: „Trebuie să investim în oameni”
    5

    Local

    Vrei să te faci detectiv în Arad? Acum e momentul
    IPJ Arad anunță organizarea unui concurs pentru dobândirea calității de detectiv particular.
    • Aradon.ro
      • Redactia
      • Politica de confidentialitate
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Regulament postare și moderare comentarii
    • Știri
      • Știrile județului Arad
      • Știri internaționale
      • Știri naționale
      • Celebrity/Lifestyle
    • Sport
      • UT Arad
      • Sport Local
      • Știri sportive

    Arad Online

    ISSN 3008-2331

    ISSN-L 3008-2331

    aradon.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.