„Ne așteaptă un meci greu, cu o echipă foarte bună și cred că un rezultat bun din partea noastră ar mulțumi atât suporterii, cât și întreg staff-ul, implicit pe noi. Pentru fiecare atacant e important să dea gol, păcat că nu am reușit să aducem punct sau puncte de la Botoșani. Sperăm ca acestea să vină la meciul cu Universitatea Craiova. Concurența dintre mine și Filip Dangubic e benefică pentru ambii. Amândoi încercăm să ne facem treaba cât mai bine, sperăm ca cel care va fi ales de antrenor să dea gol și să își ajute echipa în obiectivele propuse. Aradul dispune de un public frumos, eu stăteam pe bancă la meciul cu FCSB, dar mă uitam mai mult în tribune decât în teren. Publicul ne împinge de la spate, e al 12-lea jucător. Fanii ne-au ajutat și cu FCSB, ne-a dat energie la jocul cu bucureștenii. Fără ei, cred că rezultatul era altul. Despre colegi pot spune că am avut timp prea puțin să ne cunoaștem, dar – cu timpul – ne vom cunoaște mai bine, pentru a forma mult mai bine acel grup pe care îl dorim cu toții, pentru a performa” – a declarat Ioan Hora.
„Concurența dintre mine și Dangubic e benefică”
„Concurența dintre mine și Dangubic e benefică”
ARAD. După ce a marcat la Botoșani, Ioan Hora ar putea apărea titular în meciul cu Universitatea Craiova. Atacantul UTA-ei speră să marcheze din nou, după ce golul de la Botoșani nu a contat prea mult, sau – mai bine zis – deloc, poate doar pentru statistică.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Local
Terapia a contribuit la îmbunătățirea mobilității, la creșterea nivelului de funcționalitate și la redobândirea unei relative independențe, în cazul a doi pacienți internați la Spitalul Județean Arad.
Local
Jandarmii arădeni au depistat duminică, la Obor, un bărbat care avea la vânzare articole vestimentare purtând inscripții identice sau similare cu mărci înregistrate.
România
Președintele Nicușor Dan a anunțat, duminică, că au fost extrem de puțini magistrați care și-au exprimat intenția să vină la discuții, față de cei 1.000 care au semnat mesaj de susținere pentru magistrații care au avut curajul să facă dezvăluiri în reportajul Recorder despre problemele din sistemul judiciar și că există o teamă în rândul acestora că participarea la o astfel de întâlnire ar putea avea repercursiuni.
România
Președintele Nicușor Dan a anunțat, duminică, într-o declarație de presă, că va iniția în luna ianuarie un referendum în cadrul corpului magistraților cu o singură întrebare: „CSM acționează în interes public sau acționează în interesul unui grup din interiorul sistemului judiciar?”.
Local
Liviu Sabău, omul care, în 21 decembrie 1989, a deschis poarta fabricii, vorbește însă cu amărăciune despre prezent.
1
ARADON Sport local
ARAD. Au mai rămas doar 6 luni până la debutul Campionatul Mondial de fotbal din 2026, care se va desfășura în Statele Unite ale Americii, Mexic și Canada.
Local
Investigația jurnaliștilor de la Recorder a generat un val de reacții în spațiul public, atât în rândul magistraților, cât și al politicienilor, dar mai ales în rândul societății civile. Aradul a rămas, însă, oarecum tăcut pe acest subiect. În afară de reacțiile pe canalele de social media, venite mai ales din partea reprezentanților societății civile, niciun politician nu și-a asumat o poziție fermă, iar magistrații au rămas și ei în umbră, cu excepția celor, puțini la număr, care au semnat scrisoarea de susținere pentru Raluca Moroșanu și Laurențiu Beșu. Pe acest fond, i-am adresat câteva întrebări prefectului Mihai Pașca, avocat și fost secretar de stat în Ministerul Justiției, tocmai în perioada în care au fost promovate controversatele legi care definesc azi sistemul.
ARADON Sport local
Alex Gornic şi Ionuţ Sirban – arbitri anului, Casian Băla – momente emoţionante, dar şi un nou look pentru Comisia Judeţeană de Arbitri graţie Smart House Color Arad.
Citiți principiile noastre de moderare aici!