aradon.ro Web analytics

ARADON

ARADON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Arad
    • Evenimente
    • Comentariul zilei
    • Stiri internaţionale
    • Stiri naţionale
    • Retrospectiva săptămânii
    • Celebritati/Lifestyle
    • Download
  • Video
  • Sport
    • UTA
    • Sport local
    • Ştiri sportive
  • Party
  • Angajari
Select Page
ARADON
UT Arad
UPDATE. Povestea autocarului echipei UTA, vandalizat la Cluj

UPDATE. Povestea autocarului echipei UTA, vandalizat la Cluj

De Leo Sfâra
la 8 February 2022 11:46 Reactualizat la: 8 February 2022 13:13
12 Comentarii

UPDATE. Povestea autocarului echipei UTA, vandalizat la Cluj

8 February 2022 11:46 Reactualizat la: 8 February 2022 13:13
La miezul nopții, suporteri ai Universității Cluj au mâzgălit toate cele patru fețe ale autocarului. Urmele au fost șterse, deja, în cea mai mare parte. UPDATE: La ora 13, șoferul autocarului echipei UTA, Sabin Faur ne-a anunțat că autocarul a fost complet curățat, dupa ce azi noapte a fost vandalizat.
Scris de Leo Sfâra - La miezul nopții, suporteri ai Universității Cluj au mâzgălit toate cele patru fețe ale autocarului. Urmele au fost șterse, deja, în cea mai mare parte. UPDATE: La ora 13, șoferul autocarului echipei UTA, Sabin Faur ne-a anunțat că autocarul a fost complet curățat, dupa ce azi noapte a fost vandalizat.

Trimite articolul

X

UPDATE: La ora 13, șoferul autocarului echipei UTA, Sabin Faur ne-a anunțat că autocarul a fost complet curățat, dupa ce azi noapte a fost vandalizat.


CLUJ. Autocarul echipei UTA a fost vandalizat, luni noaptea, în parcarea hotelului Sunny Hill din Cluj Napoca, existând o captură de pe telefonul unui anume Akos Kato care demonstrează că totul s-a făcut până la ora 0.59.

În această dimineață, directorul sportiv al celor de la UTA, Dorin Stana a anunțat Poliția din Cluj, după ce șoferul autocarului a fost anunțat despre ispravă.

Ce spune șoferul…

Dis de dimineață, un reprezentant al firmei Pito Trans, care închiriază autocarul celor de la UTA a văzut acea postare a lui Akos Kato și l-a sunat pe Sabin Faur, șoferul autocarului.

Iată ce ne-a declarat acesta, acum câteva minute:

„Imediat ce m-am trezit, am fost sunat de la firmă. Mi s-a spus că autocarul e vandalizat. Imediat, am ieșit pe geamul camerei de la hotel, m-am uitat, dar cum era o distanță de aproape 100 de metri nu am observat. Am coborât și ce să vezi: toate fețele erau vandalizate, mi-am dat seama că sunt cei de Universitatea Cluj, deoarece au lăsat scris și anul înființării, 1919. Imediat, am anunțat conducătorul delegației clubului UTA, pe Dorin Stana, care a sunat la Poliție. Au venit imediat vreo opt oameni ai legii, inclusiv de la Criminalistică. Am dat declarații, atât eu cât și ofițerul de presă al clubului, Tudor Vasil. Poliția a stat la fața locului vreo două ore pentru cercetări. Ce pot să spun? Există acea postare, de la ora 0.59, cred că trebuie găsită acea persoană, care sigur știe mai multe. În acest moment, îndepărtez tot ce a fost mâzgălit, am reușit să o fac în proporție de 75%, iar până la ora meciului autocarul va fi ca nou, dacă vom găsi să cumpărăm un diluat special. Am avut noroc că am mai avut 2 litri, care curăță foarte bine, mi-a rămas de la celălalt incident, când fanii Rapidului au vandalizat autocarul, dar nu e destul. Sper ca făptașii să fie găsiți și pedepsiți”.

Așadar, există câteva indicii care ar putea să ducă către huligani, să vedem dacă organele statului își vor face treaba așa cum trebuie.

Trimite articolul

X
Taguri:
autocar echipa UTA ,
autocar UTA vandalizat ,
captura telefon ,
cluj ,
UT Arad ,
uta
12 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Chris says:
    February 8, 2022 at 12:46 pm

    Nește țărani frustrați,doar cu autocarele se pot “bate” cei de la u cluj,au uitat bataia de la Șimand…au uitat ca bataia doare….iara trebuie împrospatata memoria…

    Reply
  2. Mocofan-club says:
    February 8, 2022 at 12:50 pm

    Autobiografia autobuzului? Păi, să-i dăm cuvântul, să-l auzim ce zice!

    Reply
  3. Țuțuț says:
    February 8, 2022 at 1:11 pm

    Asta merită trădătorii!
    Ei erau frați cu cei de la U, dar mămăliga de moldovean îi măcina si s-au corcit cu militarii de la bucale!

    Reply
  4. Arad says:
    February 8, 2022 at 1:39 pm

    Las-o ca măcăne, deci ai fost sunat de la firma?, ok, da firma cine o sunat-o din Cluj, nu se leagă, deci ai fost în hotel la Cluj….. Ca tu sa fii sunat din Arad la Cluj……. Deciiii, cum e?

    Reply
    • UtaForever says:
      February 8, 2022 at 2:13 pm

      Mah oligoferenule pune-ti subtitrare sau roag-o pe ma-ta sa iti traduca stirea.

      Reply
  5. Le are cu..... says:
    February 8, 2022 at 2:30 pm

    Politistii din Cluj sa nu rezolve AN-ul prin ,,fabricarea unor hoti din copiii strazii clujene<de la care nu poti recupera nimic chiar de te judeca Pito Trans cu ei…Ce zici d-le TAMAS,, al Aradului e posibil,,,,????

    Reply
    • Nicu says:
      February 8, 2022 at 2:50 pm

      Pai era postat scrie msi sus si ora postari asa au aflat cei din Arad care au sunat soferul la Cluj

      Reply
  6. Marius says:
    February 8, 2022 at 3:05 pm

    Si la FC Bihor le-au vandalizat autocarul acum câțiva ani, si i-au spart parbrizul, tot cei de la U Cluj. Niste handicapați.

    Reply
  7. Dan says:
    February 8, 2022 at 3:09 pm

    Eu nu cred ca sunt cei de la U Cluj de vina de data asta. Nu cred ca erau atata de fraieri sa se incrimineze singuri trecand anul de infiintare al echipei lor. La Bucuresti autocarul a fost vandalizat de echipa Rapidului. Cine sunt infratiti cu galeria giulestenilor? Cei de la CFR! Vandalizand autocarul au dat doua lovituri, una dusmanilor din oras pe care arunca vina si una prin multumirea fratior din Giulesti. Asta e parerea mea!

    Reply
  8. Haha says:
    February 8, 2022 at 3:17 pm

    Fiind vorba de cei din galeria lui u Cluj politia care simpatizează cu aceasta echipa sunt sigur ca nu va găsi făptașii. Culmea este ca sunt camere dar ăștia la cât se pricep va fi cu AN

    Reply
  9. CapsLock says:
    February 8, 2022 at 4:21 pm

    Baiatul cu postarea e fan cfr, ultras activ. Ajunge sa aruncati o privire peste pagina lui de FB si sa faceti singuri legaturile, daca nu aveti ochelari de cal.

    Reply
  10. POLI Tm says:
    February 8, 2022 at 4:22 pm

    ce pedepsiti?sper la puscarie-nu accept asemenea prostie!chiar daca mUTA e rivala noastra si abia asteptam sa jucam in liga1,nu se poate trece cu vederea asa cv.mui-U!!rusine koaelor de frustrati ca nu promoveaza.v-om promova-NOI!!dar nu v-om vandaliza autocarul niciodata.doar un pic de repros k ne-au batut 3-4 ,in rest Banatul,Westul e fruncea!!de nord-NU suntem curiosi.

    Reply
  11. Cele mai citite știri

    1
    SUA au făcut presiuni asupra Kievului în timpul negocierilor de la Geneva
    2
    Șefă penelistă „specializată” și la Aeroport, și la Zona Liberă
    3
    Săptămâna Cărții la Universitatea de Vest „Vasile Goldiș” din Arad
    4
    Cât a costat organizarea alegerilor din 2024 și 2025
    5
    Arestat preventiv și cercetat pentru că și-a amenințat soția
    6
    Ultima repetiţie înaintea finalei CN aer comprimat
    7
    Cotrapropunere europeană la planul american pentru Ucraina
    8
    Târgul de Crăciun de la Arad şi-a deschis porţile
    9
    USR reacţionează la acuzaţiile primarului legate de podul hobanat
    10
    Garda de Mediu a blocat vânzarea la fier vechi a unor instalații de la fostul CET

    România

    Cât a costat organizarea alegerilor din 2024 și 2025
    Președintele Autorității Electorale Permanente (AEP), Adrian Țuțuianu, a anunțat miercuri că organizarea alegerilor locale și europarlamentare a costat aproximativ 250 de milioane de euro, a alegerilor parlamentare - 120 de milioane de euro, iar cele două alegeri prezidențiale, peste 300 de milioane de euro.

    Local

    Trump promite că nu va folosi forța pentru a anexa Groenlanda
    Președintele american, Donald Trump, a promis miercuri, în discursul susținut la Forumul Economic Mondial de la Davos, că nu va recurge la forță pentru a anexa Groenlanda, informează AFP și Reuters. 1

    Local

    Concurs de schi organizat de UAV
    Competiția se va desfășura la categoriile Open feminin și Open masculin, în două manșe, pe Pârtia Borlova de la Muntele Mic, în data de 6 februarie 2026, începând cu ora 10:00.

    Local

    Concurs de şah pentru tineri, în Parohia Bujac

    Local

    Două zile cu autobuze în loc de tramvaie (din)spre Aradul Nou
    Circulația tramvaielor se suspendă joi şi vineri pe tronsonul Piața Romană – Gara Aradul Nou.

    Local

    Se înfiinţează un cor de copii şi tineri la Catedrală

    Mapamond

    Parlamentul European a adoptat o rezoluție care cere trimiterea acordului cu Mercosur la Curtea de Justiție a UE
    Parlamentul European a decis miercuri, cu o majoritate simplă, să solicite Curții de Justiție a UE să evalueze dacă acordul UE-Mercosur este conform cu tratatele UE.

    Local

    Soldat pompier de la ISU Arad, condamnat la 5 luni de închisoare, cu amânarea pedepsei, pentru fraudarea bacalaureatului
    Tânărul de 23 de ani, cadru activ la Detașamentul de Pompieri Ineu, s-a prezentat la examenul de bacalaureat, proba la alegere, „echipat” cu aparatură de transmitere audio-video la distanță astfel încât acesta să îi poată comunica soției subiectele, iar aceasta să îi comunice rezultatele. 2

    Local

    A murit părintele Ioan Florea de la Dieci
    Preotul pensionar a trecut la viața cea veșnică miercuri, 21 ianuarie, la vârsta de 73 de ani. 2
    • Aradon.ro
      • Redactia
      • Politica de confidentialitate
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Regulament postare și moderare comentarii
    • Știri
      • Știrile județului Arad
      • Știri internaționale
      • Știri naționale
      • Celebrity/Lifestyle
    • Sport
      • UT Arad
      • Sport Local
      • Știri sportive

    Arad Online

    ISSN 3008-2331

    ISSN-L 3008-2331

    aradon.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.