„Marți, jucătorii noștri care nu au făcut parte din lotul echipei pentru meciul din Cupă, au oferit, alături de cei de la Cetatea Voluntarilor, copiilor din Secția Boli Infecțioase de la Spitalul Județean Arad, rechizite și ghiozdane, compensând într-un fel emoțiile de care cei mici au fost privați, aceștia neputând fi alături de colegii lor în acest început de an școlar. Cu această ocazie, jucătorii noștri sosiți în această vară, Florin Iacob și Cristian Bustea, au luat contact cu aceste acțiuni pe care clubul obișnuiește să le facă, putând înțelege și dintr-o altă perspectivă ce înseamnă UTA. Felicitări, băieți! Însănătoșire grabnică, copii!”, a declarat Decebal Grădinariu.
Utiștii, din nou, într-o acțiune de voluntariat
Utiștii, din nou, într-o acțiune de voluntariat
Școala a început, dar din păcate nu toți se pot bucura de revederea cu colegii. Clubul UTA a pregătit, ieri,ghiozdanul cu cele necesare pentru cei care vor merge la școală mai târziu din cauza unor probleme medicale. Astfel, cei mici internați la Secția de Boli Infecțioase Copii Arad, au primit cu bucurie vizita lui Florin Iacob și Cristian Bustea,jucători care au rămas în afara lotului pentru meciul de la Chișineu Criș, din Cupa României. Alături de cei doi jucători au fost și Alexandra Timar și părintele Gligor Gheorghe, reprezentant al Arhiepiscopiei Aradului.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Local
ARAD. Un porumbel rămas agățat pe cabluri, la o înălțime de aproximativ șase metri, în zona UTA, a fost salvat sâmbătă, în jurul orei 13:00, de echipajele de intervenție ale Detașamentului de Pompieri Arad.
Local
Europarlamentarul arădean spune că acest acord va duce la stabilitate economică și oportunități pentru România.
Local
36 de firme și persoane fizice autorizate din județul Arad au intrat în insolvență în primele două luni ale anului 2026, cu aproape 90% mai multe decât în aceeași perioadă a anului trecut.
România
Președintele Autoritatea Națională de Reglementare în Domeniul Energiei (ANRE), George Niculescu, a anunțat o măsură nouă destinată protecției și informării consumatorilor, în cadrul evenimentului Maratonul Profit.ro „Securitate energetică 2026”, desfășurat pe 26 martie.
Mapamond
Secretarul de stat american Marco Rubio l-a acuzat vineri pe președintele ucrainean Volodimir Zelenski că a „mințit” atunci când a susținut că Statele Unite condiționează garanțiile de securitate acordate Ucrainei de concesii teritoriale în favoarea Rusiei, relatează AFP.
3
Mapamond
Președintele american Donald Trump a declarat vineri că s-ar putea ca SUA să nu vină în ajutorul NATO în caz de nevoie, reiterându-și criticile împotriva Alianței Nord-Atlantice, în cadrul unui forum de afaceri de la Miami, relatează AFP.
2
Local
Evenimentul s-a desfășurat în parteneriat cu Colegiul Național „Preparandia” Dimitrie Țichindeal și a reunit elevi, cadre didactice, antreprenori și specialiști din diverse domenii.
Citiți principiile noastre de moderare aici!