Stilişti de top şi-au dat întâlnire în clubul arădean, iar divele, vagabonzii şi bărboşii le-au trecut cu plăcere pragul. Aici au putut afla ultimele tendinţe în materie de hairstyling, make-up şi fashion clothing. Fashion Desingeri precum Cristina Elena Radu, Arina Varga, Oana Şeran, Isabella del Zoppo, Cloche, Christian Tailoring, Vagabond Studio şi Urban Post, hairstilişti precum cei de la Avantgarde Hair Salon şi Mistic Studio by Eduard Virag şi designeri de bijuterii precum Z ett Bijou şi M s FireFly şi-au prezentat colecţiile de haine şi totodată ultimele tendinţe în modă, hairstyling, make-up şi bijuterii.
Însă, mai mult de atât, aşa cum spune şi numele evenimentului, s-a căutat o divă, un vagabond şi un bărbos. Sâmbătă şi duminică până la ora 20.00, cinci dive au fost machiate şi coafate conform ultimelor tendinţe.
Numărul celor care au călcat, sâmbătă, pragul clubului Mooskea, acolo unde DoTmarket a organizat evenimentul „Se caută o divă, un vagabond şi un gentleman bărbos”, a fost mare, iar duminică evenimentul continuă. Aşa că dive, bărboşi şi gentlemani, sunteţi aşteptaţi la Mooskea până la ora 20.00 dacă doriţi să fiţi în tendinţe cu ceea ce se întâmplă acum în fashion, make-up şi hairstyling.
Dive, bărboşi şi vagabonzi la Mooskea
Reactualizat la:
ARAD. Prima provocare de lifestyle din Arad a avut loc sâmbătă, de la ora 10.00 până la 20.00, la Mooskea, în cadrul evenimentului organizat de DoTmarket – primul de acest gen din ţară - „Se caută o divă, un vagabond şi un gentleman bărbos”.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Local
Pe 10 februarie 1934 murea, la Arad, Vasile Goldiș, probabil cel mai important om politic pe care l-a dat Aradul. La înmormântarea sa au participat aproximativ 20 de mii de persoane.
România
Corupția se agravează la nivel global, inclusiv în democrațiile consolidate, pe fondul unui declin al leadershipului, arată Indicele de Percepție a Corupției (IPC) 2025, lansat marți de Transparency International.
Mapamond
Două treimi dintre germani consideră că SUA vor fi o amenințare majoră pentru pacea mondială în următorii ani, indică un sondaj de opinie realizat de Institutul Allensbach, relatează marți DPA.
ARADON Sport local
FCC Baschet UAV Arad primește vizita „lanternei roșii” în ultima etapă, intrarea fiind liberă la meciul de azi.
România
Peste 1.300 de primării din țară vor fi, marți, în grevă de avertisment, între orele 10:00 și 12:00, salariații din administrația locală fiind nemulțumiți de măsurile anunțate de Guvernul Bolojan.
1
Mapamond
Câteva cești de cafea sau de ceai băute în fiecare zi ar putea ajuta într-o oarecare măsură la conservarea puterii creierului și la prevenirea demenței, au raportat luni oamenii de știință din Statele Unite, informează Reuters.
1
România
Regimul termic pentru perioada 9 - 22 februarie va fi deosebit de oscilant, la nivelul întregii țări, cu perioade în care vremea va deveni rece, chiar geroasă în unele zone, dar și cu intervale cu valori termice pozitive ridicate, de până la zece grade, pe timpul zilelor, timp în care probabilitatea de apariție a precipitațiilor va fi mai ridicată între 13 și 15 februarie, reiese din prognoza de specialitate, publicată luni de Administrația Națională de Meteorologie (ANM).
Citiți principiile noastre de moderare aici!