Vasile C., de 38 de ani, cu domiciliul în București, circula ca și pasager într-un autocar ce ieșea din țară. La controlul de frontieră acesta s-a legitimat cu o carte de identitate românească. Însă polițiștii au observat că actul este fals, așa că au demarat cercetările în acest caz. Într-un final, oamenii legii au constatat că, de fapt, la frontieră se afla U.G., pe numele căruia era emis un mandat de executare a pedepsei de 5 ani și jumătate pentru trafic de droguri. Tribunalul București este instanța care l-a trimis pe bărbat după gratii. Polițștii arădeni l-au predat pe traficant către Inspectoratul de Poliție al Județului Arad. În plus, bărbatul s-a mai ales cu un dosar penal pentru de fals privind identitatea, uz de fals şi tentativă de trecere ilegală a frontierei de stat.
Traficant de droguri prins la Nadlac
NĂDLAC. Polițiștii de frontieră de la Nădlac au depistat un bărbat condamnat pentru trafic de droguri, acesta încercând să iasă din țară ilegal, cu un document fals.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
UT Arad
BUCUREŞTI. La vârsta de 29 de ani i s-a împlinit un vis. A prins o convocare sub tricolor. Într-un moment extrem de important pentru fotbalul românesc, barajul de calificare la Campionatul Mondial din această vară.
Local
Numărul persoanelor care folosesc transportul public din Arad este în creștere în ultimele două săptămâni, iar reprezentanții Companiei de Transport Public (CTP) consideră că acest lucru are legătură cu scumpirea carburanților, mulți renunțând la mașina personală pentru anumite deplasări.
Local
Un tânăr de 29 de ani, din Iași, a fost prins în județul Mureș, după ce a furat, de la o firmă din Arad, o dubă încărcată cu produse electronice în valoare de 60 de mii de euro.
Advertorial
„Dotarea cu mobilier, material didactice și echipamente digitale a unităților de învățământ preuniversitar și a unităților conexe din județul Arad”.
România
Guvernul va adopta, marți, o ordonanță de urgență prin care să fie declarată situația de criză pe piața țițeiului și/sau a produselor petroliere și să fie stabilite măsuri de protejare a economiei și a populației pe durata acestei crize.
1
Local
Casa Pianului Jacques Faix din Arad îi invită pe melomani la o întâlnire rară cu sunetul unei viori Stradivarius.
Local
În perioada 20-22 martie 2026, pompierii militari arădeni au intervenit la zece incendii de vegetație uscată, pe raza județului.
Citiți principiile noastre de moderare aici!