Cinci medalii
<p style="text-align: justify;">ARAD. Jucătoarele de <strong>tenis de masă</strong> ale <strong>CSM Arad</strong>, <strong>Balint Bernadette</strong> şi <strong>Bianca Crişan</strong> s-au remarcat la Openul Serbiei, obţinând cinci medalii. Cea mai preţioasă, aur în proba de dublu cadete. Arădencele au mai obţinut trei locuri II (Balint Bernadette - cadete şi junioare şi dublu fete, junioare) şi un loc III (Bianca Crişan - cadete).</p>
Trimite articolul
XCele mai citite știri
România
Ministerul Justiției a anunțat, marți seara, că va organiza noi interviuri cu candidații care au primit aviz negativ din partea Secției pentru procurori a Consiliului Superior al Magistraturii.
România
Ministrul Apărării Naționale, Radu Miruță, a avut marți, la sediul MApN, o întrevedere cu Sergiy Boyev, ministrul adjunct al Apărării pentru integrare europeană din Ministerul ucrainean al Apărării, ocazie cu care s-a discutat despre posibilitatea dezvoltării sau producției de aeronave fără pilot.
România
Guvernul a aprobat, marți, prin memorandum, semnarea de către România a Acordului de parteneriat UE-Mercosur, dintre Uniunea Europeană și statele sale membre, pe de-o parte, și Piața Comună a Sudului.
Local
PÂNCOTA. 1230 de elevi – 1230 de arbori plantați! Sub acest generic, duminică, pe Dealul Măderatului, a avut loc o acţiune de împădurire.
Citiți principiile noastre de moderare aici!