Din păcate, Marius a cedat în fața bosniacului M. Basic (129 ATP), după două ore și 21 de minute, în trei seturi: 6-7, 7-6, 4-6.
Arădeanul a servit nu mai puțin de 19 ași, pe când adversarul său, doar 12. În schimb, la capitolul duble greșeli, sportivul din orașul nostru a adunat 8, bosniacul, doar două.
În ciuda acestei înfrângeri, Copil va urca în clasamentul mondial, care se va da publicității mâine. El va avea cea mai bună clasare a carierei.
Copil a pierdut finala la Sofia
Copil a pierdut finala la Sofia
Reactualizat la:
Sofia. Jucătorul arădean de tenis, Marius Copil (numărul 93 ATP) a disputat, azi, în Bulgaria, la Sofia, prima finală ATP din carieră.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
1
UT Arad
La conferința de presă de după înfrângerea cu FK Csikszereda, antrenorul UTA-ei a surprins.
UT Arad
UTA s-a poticnit acolo unde ne așteptam mai puțin. A. Roman și Odada au îngropat speranțele noastre, după greșeli copilărești cu FK Csikszereda.
Local
Un bărbat care, după ce și-a lovit victima, plecat cu telefonul acesteia și cu portofelul în care se aflau 100 de lei, a fost arestat preventiv.
Local
IPJ Arad anunță organizarea unui concurs pentru dobândirea calității de detectiv particular.
ARADON Sport local
Arădencele au câștigat ultima deplasare din sezonul regulat, conducând și la 30 de puncte.
Local
Statisticile indică faptul că moartea infantilă lovește șapte nou-născuți din 1.000, în județul nostru.
Citiți principiile noastre de moderare aici!