Reprezentantul CSM Arad, clasat pe locul 199 mondial, se află pe tabloul principal al competiţiei cu premii de 42.500 de euro de la Napoli, în primul tur urmând a se duela cu un tenismen venit din calificări. Pe „tablou” se mai află un român, Adrian Ungur.
Copil îşi încearcă norocul în „Cizmă”
Copil îşi încearcă norocul în „Cizmă”
După experienţele nereuşite de la cele două turnee din China, tenismenul arădean va evolua, începând de luni, într-un alt turneu challenger, în Italia.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
România
Prim-ministrul Ilie Bolojan a afirmat, vineri, în cadrul Consiliului Național Tripartit, că măsurile cuprinse în proiectele de lege privind reforma administrativă și relansarea economică vor fi adoptate simultan, întrucât aplicarea reformei administrative va crea spațiul fiscal necesar pentru implementarea soluțiilor de relansare economică.
Mapamond
Un oficial militar rus de rang înalt, locotenent-generalul Vladimir Alekseiev, a fost transportat de urgență la spital după ce a fost împușcat vineri într-un imobil rezidențial din sud-vestul Moscovei, a relatat presa de stat, citând anchetatori, conform Reuters și AFP.
Local
Faptul că Statele Unite ale Americii și Federația Rusă nu au reînnoit tratatul de dezarmare nucleară nu înseamnă automat că suntem în pragul unui război nuclear sau că brusc se vor schimba arsenalele și vom asista la o cursă a înarmărilor nucleare într-un mod accelerat, a declarat, joi, pentru AGERPRES, generalul în rezervă Ștefan Dănilă, fost șef al Statului Major General.
2
Citiți principiile noastre de moderare aici!