BUCUREŞTI. FRF a împerechiat, ieri, echipele de Liga III şi IV care vor disputa primul tur al Cupei României la fotbal, ediţia 2013-2014. Conform programului, Aradul fotbalistic este implicat în trei jocuri: Gloria Arad – CS Vladimirescu; Hidişelul de Sus (Bihor) – Naţional Sebiş şi Tâlna Oraşul Nou (Satu Mare) – Europa Alba Iulia Arad. Meciurile se dispută pe terenul primei echipe, miercuri, 17 iulie, ora 17,30.Câştigătoarele celor 42 de jocuri din faza I, plus alte 28 de echipe de Liga III neintrate în competiţie vor alcătui tabloul jocurilor din faza secundă, pe 31 iulie, când va intra în scenă şi Şoimii Pâncota.
Citiți principiile noastre de moderare aici!