Elevele pregătite de Jose Araujo au început în forţă confruntarea cu SBS Ostrava, asigurându-şi un avantaj liniştitor, de 15 puncte, după primul „sfert”.
Toate cele 9 jucătoare deplasate în Cehia şi-au trecut numele pe lista marcatoarelor într-un joc în care arădencele ar fi putut atinge „suta” în dreptul punctelor marcate, dacă nu o lăsau mai moale în ultimele zece minute.
Pentru amatorii de statistici să spunem că a fost SBS Ostrava – Univ Goldiş ICIM Arad 62-97 (pe sferturi: 13-28, 19-26, 16-24, 14-19). Pentru gruparea arădeană au punctat: Reid 23, Dyer 21, Karakasevic 17, McCarthy 10, Tarţa 6, Gill 6, Hadzovic 5 (1), Stoenescu 5, Mercea 4.
Stoenescu et company revin în Liga Naţională, sâmbătă, când au parte de o deplasare facilă, pe terenul echipei CSM Satu Mare, o „umbră” a argintului naţional din urmă cu câteva sezoane.
Debut european cu victorie
Debut european cu victorie
Galben-albastrele de la Univ Goldiş ICIM Arad şi-au respectat blazonul de deţinătoare a trofeului şi au debutat, miercuri, cu un succes în noua ediţie a Ligii Europei Centrale.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
România
Guvernul a aprobat, marți, prin memorandum, semnarea de către România a Acordului de parteneriat UE-Mercosur, dintre Uniunea Europeană și statele sale membre, pe de-o parte, și Piața Comună a Sudului.
România
Procurorii DNA au găsit aproximativ 350.000 de euro în locuințele șefului Autorității Rutiere Române (ARR), Cristian Anton, din București și Timișoara, au declarat surse judiciare pentru AGERPRES.
Local
PÂNCOTA. 1230 de elevi – 1230 de arbori plantați! Sub acest generic, duminică, pe Dealul Măderatului, a avut loc o acţiune de împădurire.
Evenimente
Cu ocazia împlinirii a 176 de ani e la înființarea Jandarmeriei Române, inspectoratul arădean organizează Ziua Porților Deschise, pe 2 aprilie.
Citiți principiile noastre de moderare aici!