La gimnaziu, Șc. Gim. Agrișu Mare (prof. Georgian Hulbăr) a învins Șc. Gim. Șimand, 1-0, iar la liceu LPS Arad (Alice Cociuba, Roberta Zăncescu, Ana Bodnar, Estera Prunar, Doriana Sala, Roberta Sala, Paula Zimveli, Melisa Ureche, Daniela Varvari, Larisa Matei, Mariana Borcilă – prof. Adriana Inoan) a câștigat cu 3-1 finala cu Liceul „Ioan Buteanu” Gurahonț.
Elevele arădene s-au întrecut pe terenul de fotbal
Elevele arădene s-au întrecut pe terenul de fotbal
ARAD. Pe stadionul Șega au avut loc etapele județene la fotbal feminin.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Local
Primarul Aradului, Călin Bibarț, anunță că nu a găsit soluții legale pentru inițiativa sa de a face transportul public gratuit în oraș și cere modificări legislative care să permită administrației locale să ia o asemenea decizie, iar pentru asta face un apel la parlamentarii din județ să îl sprijine.
Local
Aceasta a fost experiența unui arădean care a fost trimis să cumpere un pahar gol de la tonomatul de cafea, contra sumei de trei lei, pentru că la dozatorul de apă nu erau de găsit. S-a întâmplat în Ambulatoriul spitalului, iar conducerea unității spune că a dispus suplimentarea paharelor.
Local
Drumurile din nordul județului, modernizate cu fonduri europene nerambursabile, vor fi finalizate în acest an.
Local
Noua structură este coordonată de către neurologul Constantin Covăsală și se adresează pacineților care au suferit afecțiuni neurologice și au indicație medicală de recuperare.
ARADON Sport local
Podgoria Ghioroc şi Viitorul Satu Nou vor lupta pentru trofeul Campionatului Judeţean de futsal.
Advertorial
Rucsacul elegant a devenit o alegere firească pentru zilele aglomerate: îți lasă mâinile libere, stă bine în ținută și îți păstrează lucrurile organizate. Dacă ai avut momente în care un rucsac ți s-a părut „prea casual”, de obicei problema a ținut de model, materiale sau felul în care l-ai purtat.
Citiți principiile noastre de moderare aici!