Scriam, la finalul săptămânii trecute: „Fabulos, Naţional Sebiş în frunte”. Era după meciul cu echipa secundă a celor de la CS U Craiova. Aminteam faptul că nimeni nu credea că noua echipă a Sebişului va ajunge pe primul loc. Azi, la Timişoara, pe stadionul „CFR”, acolo unde Nuova Mama Mia Becicherecu Mic evoluează în meciurile de pe teren propriu, Naţional Sebiş a dat lovitura, confirmând forma bună în care se află. Era minutul 70, când Unguru a profitat de o gafă a defensivei adverse, a preluat mingea cu capul, apoi a pătruns în care şi – cu sânge rece – l-a executat pe tânărul portar Micloş. Era unicul gol al meciului, care înseamnă trei puncte mari, ce menţine Naţionalul în fruntea clasamentului.
Până atunci, meciul a fost echilibrat, ambele echipe având câteva ocazii de gol. Pe final, arbitrul i-a împins puţin pe „pizzari”, care au aruncat multe mingi spre careul advers, ex-utistul Silaghi a ratat incredibil din careul mic, de două ori, a mai încercat câteva faze, dar blocul defensiv gândit de antrenorul Cojocaru a rezistat. Primarul Sebişului, Gheorghe Feieş a avut atâtea emoţii încât, la un moment dat, a părăsit tribuna. La final, însă, radia de fericire, echipa sa făcând o figură foarte frumoasă.
Mama Mia: Micloș – Artimon (Jighici), Mărginean, Todorov, Negruț – Radu, Luță, Zurbagiu, Niță (Nicoară) – Silaghi, Bîrză (Tăbăcaru). Sebiș: Păduraru – Rosenblum, Stupu, Neacșu, Cherecheș – Avramescu, Mihuța (Stegaru) – Rus (Călin), Unguru (Lazea), Susan – Velici. Au arbitrat: V. Rodină (Alba Iulia) – la centru, Fl. Potora şi D. Popa (ambii din Aiud) – asistenţi. Obs: FRF: L. Glogoviceanu (Reșița) şi I. Lupșa (Caransebeș).
Mama Mia: Sebişenii nu se mai opresc!
Mama Mia: Sebişenii nu se mai opresc!
Naţional a reuşit din nou o mare victorie, cu Becicherecu Mic şi rămâne în fruntea clasamentului.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
ARADON Sport local
FCC UAV Arad a revenit bine după pauză, dar n-a fost suficient să învingă Rapidul.
România
MApN: O dronă deviată de apărarea antiaeriană ucraineană s-a prăbușit în România, la 4 km de graniță
O dronă militară a pătruns 4 kilometri în spațiul aerian național și s-a prăbușit în apropierea localității Parcheș, după ce a fost deviată de apărarea antiaeriană ucraineană, informează, joi, Ministerul Apărării Naționale (MApN).
Mapamond
Iranul nu are „intenţia de a negocia”, ci de a „continua să reziste”, a afirmat miercuri seară la televiziunea de stat ministrul de externe Abbas Araghchi, respingând la rândul său afirmaţiile preşedintelui american Donald Trump privind existenţa unor tratative, notează AFP.
2
România
Mirabela Grădinaru, partenera de viaţă a preşedintelui Nicuşor Dan, s-a întâlnit, la Washington, cu Marta Nawrocka, soţia preşedintelui Poloniei, Karol Nawrocki, informează, miercuri, Administraţia Prezidenţială.
3
Mapamond
Comedianul Stephen Colbert a anunțat, într-o înregistrare publicată marți, că din luna mai, după ce nu va mai fi gazda emisiunii „The Late Show” de la CBS, va colabora la scenariul și la dezvoltarea unui nou film din franciza „Lord of the Rings” („Stăpânul inelelor”), informează Reuters.
Citiți principiile noastre de moderare aici!