Astfel, antrenorul echipei din orașul de la vamă, prof. Dorin Vărșăndan, a fost numit la „cârma” lotului național de speranțe al României, iar două jucătoare, Jana Bianka Konyarik și Heidi Iancău, sunt printre sportivele convocate sub tricolor.
„Calitatea mea la lotul național este cea de antrenor secund, principal fiind dinamovistul Radu Adrian Baghera. Prima acțiune se organizează, la mijlocul lunii decembrie, la Izvorani, la Centrul Olimpic Sydney 2000, în vederea constituirii lotului national de speranțe, compus din sportive născute în anii 2004 și 2005”, ne-a declarat prof. Dorin Vărșăndan, a cărui performanță recentă este cucerirea argintului național în CN al speranțelor.
Nădlăcanul Dorin Vărșăndan a preluat naționala!
Nădlăcanul Dorin Vărșăndan a preluat naționala!
Reactualizat la:
Performanțele obținute de Victoria Nădlac în voleiul juvenil nu au rămas fără ecou la nivelul forului de specialitate.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Local
Poliția Locală Arad anunță că a aplicat 146 de sancțiuni contravenționale pe parcursul unei săptămâni.
Local
Preşedintele filialei ASCOR Arad şi un elev al Seminarului Teologic Ortodox au participat la evenimentul de la Bucureşti.
Local
Se cer intervenții în cazurile de violență domestică, un flagel care se extinde puternic în județul nostru.
Advertorial
Există momente în care o grădină pare doar un cadru frumos, o scenă decorativă în care luminile și umbrele își joacă rolurile în tăcere. Dar există și acele zile în care spațiul exterior devine parte din viața ta de zi cu zi: când îți bei cafeaua în aer liber, când aduni prieteni pentru o cină improvizată sau când cauți un colț de liniște după o zi aglomerată.
ARADON Sport local
BEKESCSABA. Înotători veterani din trei ţări (România, Serbia şi Ungaria) şi-au dat întâlnire la Trofeul ,,Gaspar Ervin”, concurs internaţional ajuns la a 27-a ediţie.
UT Arad
BUCUREŞTI. După ce a debutat în play-out în zilele de vineri: 3-2, acasă, cu Hermannstadt Sibiu și 0-1, în deplasare, cu FCSB, iar în runda a treia o găzduiește duminică, 5 aprilie, pe Metaloglobus, UTA va juca într-o zi de sâmbătă, cu FC Botoșani, în runda cu numărul 4.
Local
ARAD. Amendamentul depus de deputatul Răzvan Cadar aduce bani pentru baza sportivă din Moneasa.
România
Ședința extraordinară de guvern programată pentru marți, la ora 17:00, a fost amânată pentru o dată care va fi anunțată ulterior, a informat executivul.
4
Local
ARAD. Primăria Municipiului Arad informează cetățenii că, în perioada 25 martie 2026 – 9 aprilie 2026, circulația rutieră va fi închisă în zona intersecției dintre strada Lalelelor și strada Mioriței, pentru traficul care traversează calea de tramvai.
Citiți principiile noastre de moderare aici!