Sportiva pregătită la club de Ciprian Hegyi și Carina Franiov s-a operat zilele trecute, la Târgu Mureș, la ligamentele genunchiului, iar pauza competițională se poate întinde chiar și pe jumătate de an: „A început deja recuperarea, dar oricum e o operație grea, care necesită până la șase luni de pauză. Din păcate a avut ghinion și a ratat Mondialul din acest an, plus că nu va putea participa nici la Europeanul din primăvara anului viitor. Ea va începe, treptat, pregătirile la Arad, alături de noi”, ne-a declarat Ciprian Hegyi. Iulia Berar a obținut, în acest an, locul 4 la Naționalele de gimnastică artistică, atât la individual compus cât și la paralele.
Perioadă grea pentru Iulia Berar
Perioadă grea pentru Iulia Berar
Gimnasta Iulia Berar, legitimată la CSM Arad și componentă a lotului național de senioare, traversează o perioadă dificilă.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Local
Senatorul USR de Arad, Răzvan Anghel, acuză PSD că încearcă să rescrie istoria politică recentă și că se comportă „ca un partid fără nicio responsabilitate în întârzierea Legii salarizării”.
Local
Un bărbat din județul Arad a fost arestat preventiv după ce, din 2022 și până în urmă cu câteva zile, și-a violat în mod repetat fiica minoră.
Local
Un tânăr de 23 de ani, din Vinga, lăsat fără permis de polițiști pentru conducere agresivă, a fost prins de două ori la volan - luna trecută și astăzi.
Local
Un tânăr de 18 ani, care se afla într-o mașină alături de doi copii, a făcut accident, beat fiind și conducând fără permis, iar apoi a plecat acasă. Polițiștii l-au reținut pentru mai multe infracțiuni.
Local
Ultimele modernizări realizate la Biblioteca Județeană Arad reprezintă cea mai importantă intervenție asupra clădirii, de la construirea ei.
Local
Documentația prevede amenajarea unui lăcaș de cult, a unei case parohiale, a unei grădinițe și a unui centru socio-cultural pe strada Agricultorilor.
Local
Relicva Sfântului Francisc de Assisi, adusă pentru prima dată în România, va ajunge în județul Arad la începutul lunii august. Credincioșii vor putea să i se închine atât la Chișineu-Criș, cât și în municipiu, în perioada 5-7 august.
Citiți principiile noastre de moderare aici!