Fetele de la vamă s-au impus cu 3-1 la seturi pe terenul celor de la CSM Timișoara, echipă care avea punctaj maxim înaintea confruntării cu nădlăcancele. Antrenorul Dorin Vărșăndan a contat pe următorul lot: Cutlac Diana, Kromek Bianca, Neamț Natalia, Duma Iulia, Crișan Diana, Nemeș Maria, Neamț Adelina, Culda Bianca și Ban Ioana. Runda viitoare, programată în 24 noiembrie, Victoria primește vizita celor de la LPS Bihorul Oradea. Cadetele Nădlacului revin și ele la fileu, în Campionatul Național, cu o deplasare, duminică, la CSS Bega Timișoara.
Victorie la fileul junioarelor
Victorie la fileul junioarelor
Reactualizat la:
TIMIȘOARA. Junioarele Victoriei Nădlac au repurtat o victorie frumoasă la fileu, în etapa a treia din cadrul seriei F a Campionatului Național.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Local
În mașină se aflau două persoane care au reușit să iasă singure din mașină. Una dintre victime a fost transportată la spital.
România
Procurorii DIICOT din Maramureș au deschis un dosar penal, in rem, în care sunt efectuate cercetări pentru săvârșirea infracțiunilor de constituire a unui grup infracțional organizat și înșelăciune cu consecințe deosebit de grave, după ce o femeie de afaceri a reclamat că a fost păcălită cu peste 2 milioane de dolari de către un escroc nigerian care pretindea că este „prințul moștenitor al Dubaiului”.
România
Curtea de Apel din Napoli a admis, marți, solicitarea autorităților române privind predarea lui Daniel Mocanu și a lui Ionuț Nando Mocanu, fratele manelistului, a informat Ministerul Justiției.
Local
Stelian Dorel Paven, polițist în cadrul Serviciului Rutier al Inspectoratului de Poliție Județean, a fost arestat preventiv marți după amiază. Judecătorii Tribunalului Arad au admis cererea procurorilor, așa că polițistul își va petrece următoarele 30 în spatele gratiilor.
Citiți principiile noastre de moderare aici!