aradon.ro Web analytics

ARADON

ARADON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Arad
    • Evenimente
    • Comentariul zilei
    • Stiri internaţionale
    • Stiri naţionale
    • Retrospectiva săptămânii
    • Celebritati/Lifestyle
    • Download
  • Video
  • Sport
    • UTA
    • Sport local
    • Ştiri sportive
  • Party
  • Angajari
Select Page
ARADON
Local
34 de cazuri de Covid-19 în localitățile Aradului

34 de cazuri de Covid-19 în localitățile Aradului

De Eugen Rogojan
la 15 February 2021 17:01
23 Comentarii

34 de cazuri de Covid-19 în localitățile Aradului

Foto: EPA-EFE
15 February 2021 17:01
Județul a raportat, de duminică până luni, 34 de noi cazuri de infecție cu virusul SARS-CoV2.
Scris de Eugen Rogojan - Județul a raportat, de duminică până luni, 34 de noi cazuri de infecție cu virusul SARS-CoV2.

Trimite articolul

X

16.452 de persoane au fost diagnosticate cu Covid-19 în județul Arad, de la debutul pandemiei de coronavirus până în prezent. Dintre acestea. 15.247 au fost declarate vindecate, 55 de vindecări fiind înregistrate de duminică până luni. În același interval au fost raportate și două decese în rândul pacienților pozitivi la noul coronavirus, numărul total al acestora ajungând la 633.

În creștere este și numărul persoanelor pozitive internate în spital, acesta ajungând de la 139 duminică, la 144 luni. A scăzut, în schimb, numărul pozitivilor aflați în izolare la domiciliu, de la 456 la 428. De altfel, și numărul total al cazurilor active a scăzut cu 23, de la 595 la 572.

Conform raportării Centrului Județean de Coordonare și Conducere a Intervenției, cuprinzând date furnizate de Direcția de Sănătate Publică a Județului Arad, cele 34 de cazuri noi au fost înregistrate la persoane cu domiciliul în municipiul Arad – 18, Nădlac și Sebiș – câte 3, Lipova și Archiș – câte 2, Pâncota, Beliu, Cărand, Șofronea, Vladimirescu și Zăbrani – câte 1.

Incidența cumulată a cazurilor nou înregistrate în ultimele 14 zile la nivel județean este de 1,25 cazuri la mia de locuitori. Cele mai mari incidențe sunt raportate la Șiștarovăț – 12,69 (5 cazuri active), Nădlac – 6,48 (53 de cazuri active), Livada – 4,86 (17 cazuri active) și Șofronea – 3,36 (11 cazuri active). În municipiul Arad, incidența cumulată este de 1,97 (335 de cazuri active), în timp ce în celelalte orașe ale județului situația arată astfel: Chișineu-Criș – 0,61 (5 cazuri active), Curtici – 0,11 (conform tabelului transmis de sursa citată, zero cazuri active), Ineu – 0,62 (5 cazuri active), Lipova – 0,53 (8 cazuri active), Pâncota – conform sursei citate, incidența zero, cu un caz activ nou înregistrat, Pecica – 1,19 (14 cazuri active), Sântana – 1,19 (8 cazuri active) și Sebiș – 0,31 (5 cazuri active).

Trimite articolul

X
Taguri:
Arad ,
CJCCI ,
decese ,
DSP Arad ,
externati ,
in carantina ,
in izolare ,
incidenta cumulata ,
internati ,
localitati ,
pacienţi ,
persoane ,
raport covid-19 ,
SARS-CoV2 ,
vindecati
23 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Bonetti says:
    February 15, 2021 at 6:27 pm

    Care Covid? Apar imediat virusologii, epidemiologii si alti ologi impreuna cu economistii si o sa decreteze ca e o simpla raceala pe baza de curs muci si atat. Totul e o facatura sa stea ei cu bitnita pe bot si sa le fie rapita libertatea!

    Reply
    • Sorin says:
      February 15, 2021 at 7:04 pm

      Sa-ti suga ma-ta pula cu tot cu covidu ma gunoi de bonetti….
      Stai tu tu masca si ascuns in pivnita pe viata daca zici ca e virus…

      Reply
      • Bonetti says:
        February 15, 2021 at 7:17 pm

        Intalnire grabnica cu Covidul, ce sa-ti urez altceva? Vezi ca ai urme de mizerie pe la gaura gurii😂😂😂

        Reply
        • Sorin says:
          February 15, 2021 at 7:43 pm

          Mars in mortii matii de covidopat!

          Reply
          • Bonetti says:
            February 15, 2021 at 7:53 pm

            Esti cu mizerie la orificiul buco-anal! Ramane cum am stabilit: iti doresc intalnire grabnica cu raceala Covid. Sa-ti curga mucii😂😂😂

    • Mda says:
      February 15, 2021 at 7:57 pm

      Da rau te deranjeaza libertatea. Vezi ca asta nu e ceva natural ca libertatea e in natura omului, cel putin a celor care inca nu s-au dezumanizat devenind slugile unui virus si a manipularii din jurul lui. De sintagma “Libertate, egalitate, fraternitate sau moarte” ai auzit ? au zis-o unii care mai aveau umanitate si caracter. Pe tine vad ca te intereseaza doar moartea (care acum vremelnic vine SI de la covid pe langa multe altele neglijate din cauza covid, sau mai bine zis din cauza covidopatilor dezumanizati)

      Reply
      • Bonetti says:
        February 15, 2021 at 8:06 pm

        Dar dumneata ai auzit de responsabilitate? Liberatate absoluta nu exista, aia e anarhie, stimabile.
        Ti-am mai zis, multumeste Cerului ca ai scapat cu viata si nu ai fost in procentele cu forma grava. Atentie la sechele!

        Reply
        • Boby solo says:
          February 15, 2021 at 8:19 pm

          Bonetti test di cazz ,tu esti fratelo di cribaia!

          Reply
        • Mda says:
          February 15, 2021 at 8:22 pm

          Adica responsabilitate e sa fii de acord sa ti se incalce libertati pt care nu a demonstrat nimeni ca ar afecta pe altii, doar presupuneri. Bine domle, fii responsabil intr-un “lagar”. Am mai zis si repet, nu am incalcat niciuna din idioteniile lor doar ca pe mine ma revolta, problema e cu cei la care restrictiile idioate si ineficiente le convin si le mai si preaslavesc.

          Reply
          • Bonetti says:
            February 15, 2021 at 8:47 pm

            Cauta definitia responsabilitatii si te vei lamuri, revoltatule! Daca nu cumva au schimbat autoritatile si DEX-ul😂😂😂

          • anonim says:
            February 15, 2021 at 9:15 pm

            Mda , nu ti mai bate capul cu idiotul asta !!!! ii curg besinile din izmene si tremura camasa pe el ca il va lua virusul in vizor , idiotul asta si in propia casa sta cu masca pe bot de frica mortii , asa ca e mai bine sa l ignori

          • Bonetti says:
            February 16, 2021 at 7:05 am

            Si cum te revolti, daca respecti restrictiile? E o ,,revolta platonica”?😂😂😂
            Revoltat micut ce esti!😂😂😂

          • Mda says:
            February 16, 2021 at 11:33 am

            Am zis “… mă revoltă” nu ca eu ma revolt, dar fara diacritice vad ca nu intelegi nimic din context ca din text nici atat 😂😂😂

          • Bonetti says:
            February 16, 2021 at 11:54 am

            Stiu ca ai zis te revolta dar la cat esti de vehement sper sa depasesti faza de revolta interioara😂😂😂si sa te si revolti, ca doar ti-a fost rapita libertatea!

          • Bonetti says:
            February 16, 2021 at 11:56 am

            Fii eroul celor revoltati, mda😂😂😂

  2. BELARUS says:
    February 15, 2021 at 7:54 pm

    dai dreacu de vaccin mancei frastu

    Reply
  3. BELARUS says:
    February 15, 2021 at 7:55 pm

    Sa-ti suga ma-ta pula cu tot cu covidu ma gunoi de bonetti….
    Stai tu tu masca si ascuns in pivnita pe viata daca zici ca e virus…

    Reply
  4. Cribaia says:
    February 15, 2021 at 7:57 pm

    Mai un pic și o să plângeți după domnul minut Vela. Când a condus Internele m.am simțit în siguranță. Ori de cite ori apelam numărul de telefon pentru denunțuri mi se răspundea . Acum este dezastru. Trenul negru cu locomotiva galbenă a microcipat 5 g milioane de decedați de virus iar apoi i.a înviat și circulă pe străzi. Normele de prevenire a îmbolnăvirii nu mai sunt aplicate.

    Reply
  5. anonim says:
    February 15, 2021 at 9:10 pm

    😂😂😂Sorine ! lasa l pe aschilopatul asa mintal , asta e mai tampit ca Mos Craciun , am vaga banuiala ca e un bosorog ce i tremura chilotii in cur ca se va intalni cu ceva virusi si va da coltul😂😂😂 sau e ceva bosorog , medic de familie care isi freaca mainile ca doar asa mai face si el un amarat de leu , vaccinand pe altii , ca pe lista lui de pacienti bate vantul la cat e de idiot … nu are rost sa cobori la nivelul lui de nevertrebrata

    Reply
    • Bonetti says:
      February 16, 2021 at 6:32 am

      Sarmana forma de viata, tare urat imbatranesti!😂😂😂
      Asta e tot ce poti? Trist!

      Reply
      • anonim says:
        February 16, 2021 at 10:48 pm

        Mai pielea pwlii ! eu ti am mai aratat negru pe alb ca esti idiot !!! insa nu sunt eu vinovat ca esti rezultatul unui avort esuat … tu atat esti de cretin incat si daca iti arata omul , clar si pe intelesul tuturor un anumit lucru , tu in dobitocia ce te caracterizeaza o tii tot pe a ta , asa ca , mars in mm de bosorog besinos de tarie coie 😂😂😂 auzi la nevertrebratu ! se uita in oglinda si spune pe aradon ce vede 😂😂😂 futu ti certificatul tau de oligrofen sa ti fut 🤣

        Reply
        • Bonetti says:
          February 17, 2021 at 7:02 am

          Vorba lui Caragiale: amice(vorba vine) esti idiot!

          Reply
        • Bonetti says:
          February 17, 2021 at 7:05 am

          Ce demonstrezi facand spume la gura?😂😂😂

          Reply
  6. Cele mai citite știri

    1
    INFORM MEDIA PRESS angajează: DISTRIBUITORI DE PRESĂ
    2
    Viitorul sună excelent în gimnastica ritmică arădeană
    3
    Arădenii pot afla online cât costă racordarea la gaz
    4
    6 decembrie: Sfântul Ierarh Nicolae, arhiepiscopul Mirelor Lichiei, făcătorul de minuni
    5
    „Un zâmbet pentru fiecare”
    6
    Trailer răsturnat pe A1, între Pecica şi Arad
    7
    Studenți în vizită la Lunca Mureșului
    8
    Patru arădeni arestați pentru violență în familie
    9
    Discuție pragmatică între premierii României și Ungariei pe tema interconectărilor în sectorul energiei electrice
    10
    Ceață densă și vizibilitate redusă în Arad. E cod galben emis de ANM

    România

    VIDEO
    6 decembrie: Sfântul Ierarh Nicolae, arhiepiscopul Mirelor Lichiei, făcătorul de minuni
    Sfântul Nicolae a trăit în timpul Sfântului Mare Împărat Constantin cel Mare (306-337).

    Mapamond

    Diplomat rus: Recurgerea la activele rusești înghețate pentru a finanța Ucraina va avea „consecințe considerabile” pentru UE
    Recurgerea la activele rusești înghețate în Europa pentru a finanța nevoile financiare ale Ucrainei va avea „consecințe considerabile” pentru Uniunea Europeană, a declarat vineri ambasadorul Rusiei la Berlin, Serghei Neceaiev, în contextul în care cancelarul german și premierul belgian urmau să se întâlnească pentru a discuta această problemă, relatează AFP. 1

    Ştiri sportive

    România ar putea juca în Grupa D la CM 2026, alături de SUA, Paraguay și Australia
    Naționala României va juca în Grupa D la Cupa Mondială de fotbal din 2026, dacă se va califica, iar adversarele sale vor fi Statele Unite, Paraguay și Australia, potrivi tragerii la sorți efectuate, vineri, la John F. Kennedy Center for the Performing Arts din Washington DC. 1

    Mapamond

    Mii de elevi au participat la proteste în Germania, împotriva planurilor guvenului privind serviciul militar
    Mii de elevi din Germania au protestat vineri în mai multe orașe din țară împotriva planurilor guvernului privind un nou serviciu militar voluntar, relatează dpa.

    Local

    Reținut după ce a furat un telefon, la Pâncota
    PÂNCOTA. Un tânăr de 24 de ani, din Pâncota, a ajuns în spatele gratiilor, după ce a furat un telefon mobil dintr-un parc din oraș.

    Local

    VIDEO
    Cinci bărbați reținuți pentru furt de motorină
    Polițiștii au identificat autorii unor furturi comise la o firmă din Ghioroc, de unde au dispărut 600 de litri de motorină și sute de kilograme de cupru.

    Local

    FOTO
    Palatul Copiilor din Arad, supus reconversiei
    Clădirea monument istoric va fi mansardată şi apartamentată, urmând a căpăta funcţiunea de birouri şi apart-hotel. 3

    UT Arad

    Clipe cumplite, accidentare horror: se zbate între viață și moarte după ce s-a ciocnit cu portarul echipei UTA
    MIERCUREA CIUC. Veste uluitoare dinspre Miercurea Ciuc. Atacantul echipei FK Csikszereda, de la Liga de Tineret, Ioo Edvin se zbate între viață moarte, după ce duminica trecută s-a accidentat grav la meciul din Cupa României cu UTA. 2

    Local

    Angajații Muzeului ne oferă „Ornamente cu poveste”
    O expoziție dedicată Crăciunului îi așteaptă pe arădenii curioși să vadă globuri fragile, figurine zâmbitoare și ornamente care au decorat casele românilor de-a lungul generațiilor. 1
    • Aradon.ro
      • Redactia
      • Politica de confidentialitate
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Regulament postare și moderare comentarii
    • Știri
      • Știrile județului Arad
      • Știri internaționale
      • Știri naționale
      • Celebrity/Lifestyle
    • Sport
      • UT Arad
      • Sport Local
      • Știri sportive

    Arad Online

    ISSN 3008-2331

    ISSN-L 3008-2331

    aradon.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.