„Polițiștii orașului Pecica au identificat un tânăr de 19 ani, din Pecica, care, în noaptea de 16 spre 17 ianuarie, împreună cu doi minori din localitate, prin escaladarea unui geam, ar fi pătruns în incinta unei case de pariuri din Pecica, de unde ar fi sustras 5.900 de lei, pe care i-ar fi cheltuit. În baza probatoriului administrat, tânărul de 19 ani și un minor de 16 ani au fost reținuți, urmând a fi prezentați magistraților Judecătoriei Arad cu propunerea luării unei măsuri preventive. În cauză se continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt calificat”, anunță IPJ Arad.
5.900 de lei furați de doi adolescenți dintr-o casă de pariuri din Pecica
5.900 de lei furați de doi adolescenți dintr-o casă de pariuri din Pecica
O casă de pariuri sportive din orașul Pecica a fost spartă în noaptea de 16 spre 17 ianuarie, hoții plecând cu 5.900 de lei. Ulterior, polițiștii i-au identificat pe cei implicați în furt. Doi adolescenți de 16 și 19 ani au fost reținuți în cauză.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
România
Ședința extraordinară de guvern programată pentru marți, la ora 17:00, a fost amânată pentru o dată care va fi anunțată ulterior, a informat executivul.
Local
ARAD. Primăria Municipiului Arad informează cetățenii că, în perioada 25 martie 2026 – 9 aprilie 2026, circulația rutieră va fi închisă în zona intersecției dintre strada Lalelelor și strada Mioriței, pentru traficul care traversează calea de tramvai.
Local
Spitalul Județean Arad anunță un nou tip de tratament pentru pacienții care au Parkinson în stadiu avansat.
Local
Prefectura a organizat o ședință la Consiliul Județean Arad unde s-a vorbit despre reorganizare, proiecte și plăți.
Local
Deputatul Geanina Pistru anunță că, printr-un amendament, a atras 3,8 milioane de lei pentru Spitalul Județean Arad.
Local
IMM Arad atrage atenţia că atât creșterea costurilor cât și criza combustibilului afectează economia locală.
UT Arad
ARAD. După a treia înfrângere stagională cu FCSB, antrenorul Adrian Mihalcea a apărut extrem de supărat la declaraţii.
Ştiri sportive
Arbitrul francez Francois Letexier va conduce meciul dintre echipele naționale de fotbal ale României și Turciei, care va avea loc joi, de la ora 19:00, pe stadionul Beșiktaș Park din Istanbul, în semifinalele barajului pentru calificarea la Cupa Mondială 2026, potrivit site-ului UEFA.
Citiți principiile noastre de moderare aici!