Poliţiştii de frontieră au avut suspiciuni în ceea ce priveşte autenticitatea certificatului de înmatriculare a maşinii şi au demarat cercetările. Astfel au descoperit că documentul este fals. Tânărul care conducea BMW-ul a declarat în faţa poliţiştilor de frontieră că nu ştia despre certificatul de înmatriculare fals, în timp ce proprietarul autoturismului a spus că a cumpărat maşina din Sibiu, în urmă cu două luni de la un bărbat cu 1.750 de euro, ocazie cu care a primit şi certificatul de înmatriculare despre care nu ştia că este fals. Cei doi tineri sunt cercetaţi pentru infracţiunea de punere în circulaţie pe drumurile publice a unui autovehicul neînmatriculat, uz de fals şi conducere pe drumurile publice a unui autoturism neînmatriculat.
A cumparat un BMW cu numere false si a fost prins la Nadlac
Reactualizat la:
NĂDLAC. A vrut să intre în ţară la volanului unui autoturism marca BMW, înmatriculat în Franţa, ce avea acte false de înmatriculare. Este vorba despre un tânăr în vârstă de 26 de ani din judeţul Alba. Acesta se afla la volanul BMW-ului şi era însoţit de un proprietarul autoturismului, un tânăr în vârstă de 21 de ani, tot din Alba.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
2
Advertorial
Există momente în care o grădină pare doar un cadru frumos, o scenă decorativă în care luminile și umbrele își joacă rolurile în tăcere. Dar există și acele zile în care spațiul exterior devine parte din viața ta de zi cu zi: când îți bei cafeaua în aer liber, când aduni prieteni pentru o cină improvizată sau când cauți un colț de liniște după o zi aglomerată.
ARADON Sport local
BEKESCSABA. Înotători veterani din trei ţări (România, Serbia şi Ungaria) şi-au dat întâlnire la Trofeul ,,Gaspar Ervin”, concurs internaţional ajuns la a 27-a ediţie.
UT Arad
BUCUREŞTI. După ce a debutat în play-out în zilele de vineri: 3-2, acasă, cu Hermannstadt Sibiu și 0-1, în deplasare, cu FCSB, iar în runda a treia o găzduiește duminică, 5 aprilie, pe Metaloglobus, UTA va juca într-o zi de sâmbătă, cu FC Botoșani, în runda cu numărul 4.
Local
ARAD. Amendamentul depus de deputatul Răzvan Cadar aduce bani pentru baza sportivă din Moneasa.
România
Ședința extraordinară de guvern programată pentru marți, la ora 17:00, a fost amânată pentru o dată care va fi anunțată ulterior, a informat executivul.
3
Local
ARAD. Primăria Municipiului Arad informează cetățenii că, în perioada 25 martie 2026 – 9 aprilie 2026, circulația rutieră va fi închisă în zona intersecției dintre strada Lalelelor și strada Mioriței, pentru traficul care traversează calea de tramvai.
Local
Spitalul Județean Arad anunță un nou tip de tratament pentru pacienții care au Parkinson în stadiu avansat.
Local
Prefectura a organizat o ședință la Consiliul Județean Arad unde s-a vorbit despre reorganizare, proiecte și plăți.
1
Citiți principiile noastre de moderare aici!