Duminică de duminică cei mici au asistat la un spectacol de poveste și au avut șansa să interacționeze între ei prin diferite jocuri. În 19 Martie, fiind ultima duminică a evenimentului, se pregătește o oră intensă de surprize. Cunoscutul magician din Abracadabra, Marian Ralea, va întreține atmosfera timp de o oră.
De data asta personajele principale vor fi chiar copii, având șansa să se transforme în super-eroii basmelor pentru o perioadă scurtă. “Judecata poveștilor” va fi locul care le va permite să urce pe scenă și să se confrunte cu cel rău, luptând împotriva duhurilor rele, forțelor întunecate și temerilor. Magicianul va pune în valoare poveștile românilor de ieri și de azi.
În data de 19 Martie începând cu orele 17:00, cei mici și cei mari deopotrivă sunt așteptați la scena Atrium pentru a se bucura de o ultimă oprire de poveste.
Abracadabra la Atrium Mall
Abracadabra la Atrium Mall
Anul acesta în luna Februarie și Martie organizatorii Atrium Mall Arad au inițiat campania „7 Zile de povește”. Evenimentul a vizat întreținerea copiilor timp de șapte duminici alături de povestitoarea Georgiana Elena Popan.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
9
România
România își asumă o responsabilitate strategică în calitate de cel mai mare producător de gaze naturale din Uniunea Europeană și are misiunea de a crește producția pentru a scădea prețurile acasă și a contribui la protejarea regiunii împotriva utilizării prețurilor la energie ca armă de șantaj politic, a declarat ministrul Afacerilor Externe, Oana Țoiu.
Ştiri sportive
Jucătoarea română de tenis Sorana Cîrstea a câștigat turneul Transylvania Open (WTA 250), dotat cu premii totale de 283.347 de dolari și găzduit de BTarena din Cluj-Napoca, după ce a învins-o pe britanica Emma Răducanu cu 6-0, 6-2, în finala desfășurată sâmbătă.
UT Arad
La conferința de presă de după înfrângerea cu FK Csikszereda, antrenorul UTA-ei a surprins.
5
UT Arad
UTA s-a poticnit acolo unde ne așteptam mai puțin. A. Roman și Odada au îngropat speranțele noastre, după greșeli copilărești cu FK Csikszereda.
3
Local
Un bărbat care, după ce și-a lovit victima, plecat cu telefonul acesteia și cu portofelul în care se aflau 100 de lei, a fost arestat preventiv.
Local
IPJ Arad anunță organizarea unui concurs pentru dobândirea calității de detectiv particular.
Citiți principiile noastre de moderare aici!