„În jurul orei 13:45, în timp ce conducea un autoturism marca Ford Fiesta între localităţile Odvoş şi Milova, P. Paul, în vârstă de 23 de ani, din Arad, într-o curbă la dreapta, urmare a neadaptării vitezei la condiţiile de drum, carosabilul fiind umed, a piredut controlul volanului, a pătruns pe contrasens acroşând un parapet metalic şi a fost proiectat în şanţul din dreapta direcţiei sale de deplasare. În urma impactului a fost accidentată uşor H. Larisa, în vârstă de 20 de ani, din Arad, care se afla în calitate de pasager, pe locul din dreapta faţă a autoturismului. Poliţiştii vor continua cercetările”, a declarat Camelia Tuduce, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Judeţean de Poliţie Arad.
Accident de 1 mai pe DN7
Reactualizat la:
<p>ARAD. O tânără a fost rănită uşor în urma unui accident de circulaţie produs duminică, 1 mai, pe DN 7, între localităţile Odvoş şi Milova. Se pare că şoferul nu a adaptat viteza la condiţiile de drum, a pierdut controlul volanului, a lovit un parapet şi a fost proiectat intr-un şanţ.</p>
Trimite articolul
XCele mai citite știri
4
9
Mapamond
Țările europene nu sunt suficient pregătite pentru a contracara atacurile cu drone lansate de Rusia și nu pot atribui în mod clar în prezent aceste atacuri, conform unui studiu realizat de Institutul Internațional pentru Studii Strategice (IISS), cu sediul la Londra, publicat duminică, relatează dpa.
România
Rezultatele extragerilor din data de 09-08-2026 sunt următoarele:
România
Trei tineri, cu vârste de 18, 22 și 24 de ani, din comuna Recea-Cristur, județul Cluj, au fost reținuți de polițiști pentru 24 de ore pentru săvârșirea infracțiunilor de distrugere, lovire sau alte violențe și tulburarea ordinii și liniștii publice, fiind acuzați că s-au aflat printre persoanele care au atacat sâmbătă o ambulanță, după o dezinformare pe TikTok.
1
ARADON Sport local
Şi băieţii de la CS ProVolei Arad au devenit vicecampioni naţionali la Under 16.
Local
Turnul de Apă din Arad rămâne cu lacătul pe poartă și cu ușa încuiată. Tânăra arhitectă Ada Jianu, însă, îi vede potențialul și ne vorbește despre ce s-ar putea face cu turnul și zona din jurul acestuia.
9
România
Radu Miruță, Ministrul interimar al Apărării, dar și al Transporturilor, a anunțat că nivelul Dunării a crescut cu opt centimetri în zona centralei nucleare de la Cernavodă, ceea ce asigură funcționarea în continuare a acesteia, urmare a operațiunii derulate de specialiști.
Citiți principiile noastre de moderare aici!