ARAD. Doua autoturisme s-au ciocnit frontal in aceasta seara pe soseaua de centura, spre intersectia cu 6 Vanatori. Potrivit IPJ Arad, in accident au fost implicate doua masini: un Volkswagen Golf si un Opel. Cauzele producerii accidentului sunt in curs de cercetare, ne-au spus reprezentantii IPJ Arad. Conform acestora, soferul care conducea VW Golf a ramas incarcerat in autoturism, iar pentru scoaterea lui a fost nevoie de interventia unui echipaj de la descarcerare. Soferul a ajuns la spital transportat de catre un echipaj SMURD. Tot la spital a ajuns si soferul celeilalte masini, acesta fiind transportat de catre o ambulanta. Traficul pe soseaua de centura se desfasoara pe un singur sens pana la finalizarea cercetarilor politistilor.
Accident pe soseaua de centura, spre intersectia cu 6 Vanatori
Doua masini s-au ciocnit in aceasta seara pe soseaua de centura, spre intersectia cu 6 Vanatori.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Mapamond
Secretarul de stat american, Marco Rubio, a pus sub semnul întrebării, mai mult ca niciodată, legătura transatlantică cu NATO, declarând marți că Statele Unite vor trebui să își „reexamineze” relațiile cu alianța militară atlantică odată ce războiul împotriva Iranului se va încheia, notează AFP.
Local
Un om de afaceri și important membru al PNL Arad a depus o cerere de organizare a unei dezbateri reale referitoare la jocurile de noroc.
România
Ministerul Justiției a anunțat, marți seara, că va organiza noi interviuri cu candidații care au primit aviz negativ din partea Secției pentru procurori a Consiliului Superior al Magistraturii.
România
Ministrul Apărării Naționale, Radu Miruță, a avut marți, la sediul MApN, o întrevedere cu Sergiy Boyev, ministrul adjunct al Apărării pentru integrare europeană din Ministerul ucrainean al Apărării, ocazie cu care s-a discutat despre posibilitatea dezvoltării sau producției de aeronave fără pilot.
2
România
Guvernul a aprobat, marți, prin memorandum, semnarea de către România a Acordului de parteneriat UE-Mercosur, dintre Uniunea Europeană și statele sale membre, pe de-o parte, și Piața Comună a Sudului.
1
Citiți principiile noastre de moderare aici!