Trimite articolul
XDeci cei din arad au dat sinei diagnosticul de “dezlipire premarură de placentă” sau aici nu s-a vazut nimic si a fost “examinata” clinic si paraclinic in fuga? A primit diagnosticul in Arad si a refuzat internarea?
-
Tu ai citit articolul? Se pare ca nu sau nu ai inteles!
-
Da… tu l-ai citit?
Daca in Arad “a fost examinată clinic si paraclinic (ecografie, ctg) de către medicii de gardă, care i-au recomandat internarea pe secție.”
Si in Timisoara “Ajunsă la Timișoara, a fost declarată urgență. Diagnosticul confirmat: dezlipire prematură de placentă cu bradicardie fetală extremă. S-a efectuat cezariană de urgență.”
Observi diferenta dintre “recomandare” si “urgenta”?-
Tu nu pricepi ca a plecat pe propria raspundere! In cazul in care ar fi oprit-o ar fi fost privare de libertate dar ea e mai desteapta ca medicii!
-
Omule, intrebarea e daca cei din Arad i-au spus ce avea sau nici macar nu au observat ca e urgenta. Asa si tu daca cineva iti spune “iti recomand sa stai in casa” probabil ignori si iesi, dar daca iti spune “vezi ca s-ar putea sa mori” nu mai ignori…
Chiar atat de greu e de inteles?
Intrebarea mea e daca au vazut urgenta si i-au spus doctorii din Arad cat de grav e, nu daca aplecat ea…
-
-
-
Din cauza unei mincinoase, spitalul are de suferit
-
@Cristi17: Sau ale mincinoasei care se da dr! Dr claudia minim!
O ancheta interna efectuata de Spitalul Judetean Arad a concluzionat ca Spitalul Judetean Arad este nevinovat. Ce surpriza, nimeni nu se astepta la asemenea solutionare.
-
@anonimulvitalie: ai citit printre randuri? Care parte nu ai inteles-o? Te iei dupa toti sugacii care isi creeaza conturi false pe facebook sau te uiti in acte? Daca in fata apartinatorilor a semnat de refuz, ce vina au spitalul si medicul care a examinat-o? E sfant gunoiul lui guru care acuza fara dovezi? Pentru calomnie si defaimare avea dosar penal si platea miliarde din buzubarul propriu! Acum scapa doar cu o luna fara droguri, tigari si vodka! Atat de mica e amenda!
-
Medicul de gardă, Dr. Groza Simion, a evaluat-o, dar nu a înregistrat-o în registrul spitalului. În loc să declare urgența și să solicite ambulanță cu monitorizare fetală, i-a recomandat să meargă cu mașina proprie la Timișoara, motivând că <<nu are rost să chemăm ambulanța…
Care parte nu ai inteles-o tu??? Sau te astepti sa recunoasca conducerea ceva ce se intampla in propria-i ograda?
-
Oricum daca era in stare grava nu avea sanse in Arad. Toata lumea se fereste de doctorii de aici eventual operatii simple ..
-
Ceva dovezi????
-
Vezi la ce spitale merg “mai marii” orasului (include si medicii din Arad) cand au probleme mai grave. Daca nu merg la spitalele din Arad, oare de ce nu o fac?
-
Asta se intampla daca uiti plicul acasa